Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

NATO nie obroni Polski, bo woli walczyć z ISIS?

48
Podziel się

Zaangażowanie się Sojuszu Północnoatlantyckiego w walkę z Państwem Islamskim prawdopodobnie odbędzie się kosztem kontroli nieba nad Europą Środkowo-Wschodnią. O niekorzystnych dla Polski decyzjach dowództwa NATO napisała niemiecka agencja informacyjna DPA.

NATO nie obroni Polski, bo woli walczyć z ISIS?
(Forum, Francois Lenoir)
bETCAvfp

Zniszczenie muzułmańskich terrorystów z ISIS jest teraz dla Zachodu priorytetem. DPA podaje, że do walki z Państwem Islamskim potrzebne będą samoloty typu AWACS, których NATO nie ma wystarczająco dużo, aby patrolować niebo nad Polską i jednocześnie monitorować sytuację nad ogarniętym konfliktem Bliskim Wschodem. Szykują się zatem cięcia, których jednym z przykładów może być ograniczenie czasu lotów nad obszarem Europy Środkowo-Wschodniej o ok. 720 godzin.

O decyzję taką zabiegać miały Stany Zjednoczone. Największy sojusznik Polski chciałby zwiększyć o 1080 godzin uczestnictwo samolotów typu AWACS w operacji przeciwko dżihadystom w Syrii i Iraku. Wszystko odbędzie się kosztem bezpieczeństwa Polski i krajów bałtyckich, które od czasów rosyjskiej agresji na Ukrainę żyją w ciągłym zagrożeniu konfliktem zbrojnym. Amerykanie twierdzą, że kontrolę nieba może przejąć tymczasowo system radarów naziemnych.

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETCAvfr

bETCAvfS
KOMENTARZE
(48)
nkjui
5 lata temu
szkolić każdego Polaka w obsłudze broni dać pozwolenia na broń obronimy się sami !!!!!!!!!!!!!!!!!!
antoni wzywa ...
5 lata temu
Co NA TO obłąkany antoś? Czy da następny złoty order miśkowi, czy też przyzna go sobie za ten ..."sukces"?
gosc
5 lata temu
NATO nie broni Polski bo Polska jest tylko zagrozona pisisem
bETCAvfT
<isj
5 lata temu
Tylko tarcze antyrakietowe dają pewne sposoby obrony!
fwmbit
5 lata temu
NATO nikogo nie obroni to tylko gadanie i nic wiecej
234
5 lata temu
A kto do qr.,....y nendzy ma atakować POLSKĘ??? CO ZA PARANOJA. ROSJA MA W DU>>>>>E POLSKĘ DO PUKI TA NIE ZROBI CZEGOŚ GŁUPIEGO. TO POLSKA POWINNA BYĆ SOJUSZNIKIEM ROSJI A NIE JAKIEGOŚ GÓ>>>>>A NATO CZY USA
nick
5 lata temu
jak rosja ma nas zaatakować po co jak mają tu teraz swoich.......
ekonomista
5 lata temu
Poco machanie szablami nie lepiej handlowac?
gość
5 lata temu
a co wy nato.
do sev odpowi...
5 lata temu
Zastanów się co było jak Polska potrzebowała pomocy. Zachód pomagał polacy na zachodzie otrzymywali azyl,ile państw pomogło polsce.
X
5 lata temu
A czego wy się spodziewacie? Nawet Trump zapowiedział, że USA przestaną utrzymywać NATO, a kraje europejskie powinny same o siebie zadbać i więcej płacić. Ktoś z Polski jeszcze uważa, że to dobry kandydat na prezydenta...?
r
5 lata temu
Polska nie bierze uchodźców więc dlaczego oczekuje pomocy. Jeżeli się tylko bierze a wzamian nic nie daje , na końcu zostaje się ze swoimi problemami samemu.Może Polska zwróci się o pomoc u swoich przyjaciół ,z którymi wspólnie jest przeciwko pomocy ludziom którzy mają wojnę
Strateg
5 lata temu
co za kretyni pombardowanie celów samolotami spowoduje to samo co Na Monte Casino mianowicie po bombardowaniu gruzy staną się lepszymi bunkrami dla Jihadystów co spowoduje że będą mieli lepsze możliwości operacyjne Amerykanie to wciąż nadal idioci podkreślam że na drugiej wojnie światowej we Fracji Amerykanie bombardowali swoich amerykańskich żołnierzy również zginało ok 44 Polaków gubili się i zajmowali złe pozycje. Żadnych wniosków nie wyciągneli. Jest jeden sposób który może zlikwidować ISIS jest to mianowicie wprowadzenie Piechoty czynnych żołnierzy którzy zmierzą się z ISIS oko w oko lecz cała ta sprawa to fasadowa zabawa . Nato nie potrafi siebie ochronić a co dopiero Polskę. Lepiej niech Polski rząd sam uwierzy w siebie a nie żebra o pomoc kogoś kto nie potrafił wygrać z nagimi wietnamczykami z AK 47. Gdyby Amerykanie walczyli u siebie w Państwie to 70 procent amerykanów popełniła by samobójstwa jest to nacja próżna i słaba nie godny sojusznik i to jeszcze w formie Obanizmu.
bETCAvfL
sloniu
5 lata temu
Inki pinki i finki hahaha to dzis jest na topie hahahaha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić