o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Beata Kruk
|
aktualizacja

Nauczą, "Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu”. Afera wokół "warsztatów"

10
Podziel się

Prawicowe media okrzyknęły inicjatywę poznańskiego stowarzyszenia „W naszej sprawie” mianem "warsztatów z zabijania dzieci".

Nauczą, "Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu”. Afera wokół "warsztatów"
(Pixabay.com)
bDYhfDqt

"Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że w tej sprawie wpłynęło kilka zgłoszeń do prokuratury. Spotkanie, które jest zaplanowane na sobotę 10 grudnia, miało zaniepokoić m.in. działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Pojawiły się również głosy, że z powodu zainteresowania prokuratury organizatorzy zmienili jego tytuł na "O legalnych, dostępnych w Europie środkach poronnych/Rozmowa".

Jednak przedstawiciele stowarzyszenia „W naszej sprawie” zaprzeczają tym rewelacjom. Poproszeni o komentarz wskazują prawicowe media jako sprawców sztucznego rozdmuchiwania afery wokół spotkania.

bDYhfDqv

To nie są warsztaty, tylko rozmowa - spokojna, merytoryczna. Manipulacje medialne mówiące o spotkaniu jako o "warsztatach z zabijania dzieci" to pierwszy etap budowania strachu oraz wstydu wokół tematu. Narażania się tym samym kobiety na podziemie aborcyjne i milczenie, nawet kiedy ich życie jest zagrożone. Uważamy, że powinniśmy zacząć w Polsce o tym normalnie rozmawiać, bez światopoglądowych konfliktów. Dla nas nadrzędną sprawą jest prawo do opieki medycznej, psychologicznej i prawnej dla wszystkich osób, bez względu na płeć i światopogląd.

Spotkanie jest legalne. Zostanie zarejestrowane. Nikt w sprawie doniesienia do prokuratury się z nami jako Inicjatywą W Naszej Sprawie - gospodarzami spotkania, ani z organizatorkami, nie kontaktował. Wobec tego zmiana nazwy jest symboliczna i nie było podyktowana żadnymi czynnikami z zewnątrz. Aferę niestety robią ugrupowania i media prawicowe, które chcą zabronić kobietom i osobom zainteresowanym dostępu do wiedzy i możliwości rozmowy.

Podczas spotkania zostaną poruszone kwestie dotyczące tzw. aborcji domowej. Pojawią się m.in zagadnienia związane z jej statusem prawnym, kosztami oraz bezpieczeństwem. W rozmowie weźmie udział dyrektorka fundacji Women Help Women, aktywistka feministyczną z Porozumienia Kobiet 8 Marca, prawniczka specjalizująca się w prawach reprodukcyjnych oraz przedstawicielka Kobiet W Sieci.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYhfDqB
bDYhfDqW
KOMENTARZE
(10)
zmb
4 lata temu
znowu zbiedzanie i głupota? wystarczy wyjechać do państwa gdzie robia aborcje i już.
rekin
4 lata temu
Przed wojną taki patologiczny twór jak wesz polska i ONR BYŁY zdelegalizowane ale teraz to bojówki PIS i są to patrioci
wymarły dino
4 lata temu
A czy na sali będzie jakiś lekarz czy tylko sekciary, bo jeśli nie to ja wysiadam.
bDYhfDqX
JoPre
4 lata temu
W rozmowie weźmie udział dyrektorka fundacji Women Help Women, aktywistka feministyczną z Porozumienia Kobiet 8 Marca, prawniczka specjalizująca się w prawach reprodukcyjnych oraz przedstawicielka Kobiet W Sieci....czyli...KTO?
kobiety powin...
4 lata temu
niech jeszcze zdelegalizują w Polsce wszelką żywność i leki, a także możliwość jakiegokolwiek poruszania się dla ciężarnych, ponieważ absolutnie wszystko może zaszkodzić świętemu niewinnemu dzieciąteczku pod serduszkiem potencjalnej zbrodniarki i morderczyni.
esm
4 lata temu
A niech zabijają... Zostanie więcej dla tych którym ktoś dał życie.
sb
4 lata temu
kiedyś zomowców uczyli, jak bić bez zostawiania śladów... szkolenie jak każde inne
Pio
4 lata temu
Czekają nas znów tajne komplety ... Już widze młodzież wszechpolską która tropi np, że nauczyciel historii wspomina o Lechu Wałęsie albo, że w Smoleńsku mgła i nieudolność mogły być przyczyną wypadku
Barbarzyńca
4 lata temu
"Dla nas nadrzędną sprawą jest prawo do opieki medycznej, psychologicznej i prawnej dla wszystkich osób, bez względu na płeć i światopogląd" i tu właśnie zaczynamy dyskusję o aborcji: Kiedy ktoś nabiera praw człowieka? W momencie porodu - a co z leczeniem w okresie prenatalnym (że o osobach, które przyszły na świat w wyniku cesarki nie wspomnę)? Po 9 miesiącach życia prenatalnego - a co z wcześniakami? Dlaczego jedna istotka (wcześniak) jest ratowana bez względu na koszty, a drugiej - w tym samym wieku (ale poddanej aborcji z powodu zespołu Dauna) - pozwala się umrzeć w misce z własną krwią (skoro przeżyła aborcję)? Te wątpliwości można mnożyć, ale sprowadzają się one do pytania: kiedy istota żywa nabiera praw ludzkich? Zawsze mnie fascynowało, gdy zwolennicy aborcji powoływali się na moralność...
Antoni
4 lata temu
kiedy słyszalem młodziez wrzechpolska ,zawsze przymykałem oko ,pewnie nie tylko ja .Teraz widzę ,że robiliśmy błąd . Trzeba rozgonić zarowno ich jak i ONRowców nim doprowadza do wojny domowej...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić