REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski10.02.19 (15:22)

Nauczyciel z Tychów musi zapłacić za śmierć licealistów. Ruszyła zbiórka

140 tysięcy złotych zadośćuczynienia musi zapłacić geograf z Tychów ojcu dwóch nieżyjących uczniów. Zorganizowano zbiórkę na rzecz nauczyciela.
Grzegorz Momot / PAP

Kwestę zainicjowały dwie mieszkanki Tychów. Twierdzą, że mają wsparcie wielu innych mieszkańców. Zbiórka trwa w jednym z serwisów internetowych tego typu. Do tej pory wpłacono ponad 18 tysięcy złotych. Informacja o akcji jest masowo udostępniana w mediach społecznościowych.

Każdy kto zna Pana Mirosława Sz. wie, że to wspaniały człowiek, kochający góry i chętny do pomocy każdemu. Świetny nauczyciel z pasją, którą zarażał młodych ludzi - napisały inicjatorki kwesty w zrzutka.pl.

REKLAMA

Orzeczenie sądu w Katowicach zapadło w piątek. Zgodnie z nim geograf musi zapłacić 140 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia ojcu dwóch chłopców, którzy zginęli 16 lat temu - informuje Polsat News. Byli wśród ośmiu ofiar śmiertelnych najtragiczniejszego wypadku w polskich Tatrach.

Wcześniej Mirosław Sz. został skazany w sprawie karnej. W 2006 roku sąd ogłosił wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu. Nauczyciela obarczono winą za zorganizowanie wyprawy w niebezpiecznych i pogarszających się warunkach atmosferycznych bez uprawnień do prowadzenia górskich wycieczek.

Roman Koszowski / PAP

Sądy, wyroki, łzy, rozpacz, żałoba, która trwa do dzisiaj i trwać będzie w sercach rodzin i przyjaciół. Mija 16 lat i jeden z rodziców żąda odszkodowania... Wyrok zwala z nóg: nauczyciel musi zapłacić 140 tys. zł zadośćuczynienia. To nie czas na ocenianie. To czas na pomoc - piszą inicjatorki zbiórki na rzecz nauczyciela.

W 2003 roku na wycieczkę z Tychów zeszła lawina. Ofiarami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Zginęło 8 osób z 13 biorących udział w wyjeździe. Większość zwłok ofiar wydobyto z Czarnego Stawu, dokąd dotarło czoło lawiny, załamując lód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij