Albert Kamiński| 

Naukowcy twierdzą, że ludzkie ciało nie ma "daty ważności"

47

Naukowcy twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak granica wieku człowieka. Nowe wyniki badań obalają dotychczasową teorię.

Naukowcy twierdzą, że ludzkie ciało nie ma "daty ważności"
(iStock.com, oneichpunch)

Człowiek mógłby żyć wiecznie, jeżeli zdrowie by mu na to pozwoliło. Według biologów z kanadyjskiego McGill University, nie istnieją żadne naukowe dowody, które przemawiałyby za teorią, że ludzkie ciało nie jest zdolne do funkcjonowania powyżej pewnego wieku - podaje Fox News.

To, jak długo będziemy żyli, zależy od kilku czynników. Według dr. Siegfrieda Hekimi, na stan naszego zdrowia, a w konsekwencji na dożywalność wpływają takie czynniki jak dieta złożona z nieskażonej żywności, ciepłe schronienie w zimę, możliwość chłodzenia ciała latem, a także życie wolne od obciążeń fizycznych i psychicznych oraz dostęp do szczepień.

Naukowiec jako dowód podaje fakt, że średnia dożywalność bardzo się zmieniła. Tutaj za przykład wziął Kanadę, w której w 1920 r. przeciętny obywatel umierał w 60. roku życia, w 1980 było to 76 lat, zaś dzisiaj jest to 82 lata. Wpływ na to według niego miało właśnie polepszenie się warunków życia.

Wcześniej dominowała teza o granicy życia. Naukowcy z Albert Einstein College of Medcicine dowodzili pod koniec zeszłego roku, że granica życia jest stała. Według nich wynosi ona 115 lat.

Badanie opublikowano na łamach czasopisma "Nature". Analizowano w nim nie tylko średnią dożywalność, ale także czynniki, które na nią mogą wpływać.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić