o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Naukowcy zdradzają najskuteczniejszy sposób mycia rąk

11
Podziel się

Okazuje się, że namydlenie rąk, tarcie nimi przez 20 sekund i spłukanie, nie jest najefektywniejszym sposobem mycia. A jednak większość osób dokładnie tak robi. Polecaną przez Światową Organizację Zdrowia metodą jest sześcioetapowy proces, który zajmie niewiele więcej czasu, ale znacznie skuteczniej zlikwiduje niechciane bakterie.

Naukowcy zdradzają najskuteczniejszy sposób mycia rąk
(Shutterstock.com)
bEqDAsbV

Metoda ta znana jest od lat, jednak wciąż zbyt mało osób ją stosuje. Prawidłowy sposób mycia rąk praktykowany jest od lat w szpitalach. Jego skuteczność jest zdecydowanie większa od powszechnie stosowanego przez większość społeczeństwa. Jego jedyna wada to czas: średnio zajmuje 42,5 sekundy zamiast standardowych 30 sekund - informuje "Daily Mail".

Co ciekawe, wiele osób nie potrafi powtórzyć tej metody. Badania przeprowadzone w Glasgow Caledonian University w Szkocji wykazały, że tylko 65 procent ludzi potrafiło bezbłędnie powtórzyć cały proces, mimo że wcześniej dostali szczegółowe instrukcje i pokazano im, jak to zrobić.

bEqDAsbX

Nie zawsze warto używać mydła do mycia rąk. Jeśli są one widocznie brudne, to mydło będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak jeśli nie widać na nich brudu, warto użyć płynu do mycia na bazie alkoholu.

bEqDAscy
KOMENTARZE
(11)
..
5 lata temu
Zajmuje to 45 sekund ale redaktor nie zauważyl ,że filmik trawa ponad 2,5 minuty !;)
hurio
5 lata temu
Ta---------k a uszy wiertarka + wiertło + ścierka +myło.
kezu
5 lata temu
Tyle tylko, że to jest instrukcja mycia rąk np. dla chirurgów przed operacją a nie dla zwykłego człowieka, który chce obmyć ręce po wizycie w toalecie :)
bEqDAscz
Tu i teraz
5 lata temu
...poprosimy o podanie IQ tego naukowca...?
John
5 lata temu
ale ściema z czasem,przecież to zajmuje z 5 minut
pola
5 lata temu
zapomniala o nadgarstkach !!!
nick
5 lata temu
Pieniądze się pierze.
Van Sutener
5 lata temu
W rękawiczkach
asdA
5 lata temu
pierdo..... głupot np. co z tego że umyję ręce w publicznej toalecie (będę je szorował przez 30min) jak koleś który wychodził przede mną nie umył rąk i dotknął drzwi :P
red
5 lata temu
Na te wszystkie porady rzygać się mi chcę.Nastała moda na głupie pouczanie a to mycia rąk a to mycia zębów, to gotowania itd. Przeżyłem 62 lata i brud mi nie powrastał w dłonie i żadnego zatrucia nie doświadczyłem.Pouczający wróćcie najpierw do natury,poczujcie ją i zobaczcie a dopiero pouczajcie.
Tomasz
5 lata temu
"Jak należy ręce? " - autor tego newsa jest geniuszem..... -_-
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić