aktualizacja 

Neill Blomkamp obiecuje "Dystrykt 10"

3

Neill Blomkamp przyznał, że planuje nakręcić sequel swego przełomowego dzieła "Dystrykt 9". Nie wiadomo jednak, kiedy obraz może powstać.

Kadr z filmu "Dystrykt 9"
Kadr z filmu "Dystrykt 9" (Wikimedia Commons CC0)

Przypomnijmy, że "Dystrykt 9" opowiada o kolonii obcych założonej w Johannesburgu. W obrazie zagrali Robert Hobbs, Jason Cope, Sharlto Copley i Nathalie Boltt.

- Jeśli chodzi o "Dystrykt 10" jestem jak najbardziej na tak - przyznał reżyser. - Chcę wrócić do tego świata i opowiedzieć resztę historii z Wikusem i Christopherem. Problem w tym, że obecnie jestem zajęty wieloma innymi projektami, mam dużo różnych pomysłów, nad którymi chcę pracować i które chcę dokończyć. Poza tym, muszę mieć dobry powód, żeby nakręcić "Dystrykt 10". Pierwszy film bazował na moich doświadczeniach z dorastania w RPA. Muszę mieć pewność, że w kolejnym też będzie na to miejsce.

Neill Blomkamp obecnie realizuje krótkometrażówki sygnowane Oats Studios. Mają one nie tylko zabawić widzów, ale - być może - otworzyć drogę dla kolejnego projektu twórcy. Razem z filmami przedstawiana jest informacja na temat tego, jak można wspierać ich dalszy rozwój. Najnowszą z nich, "Zygote" z Dakotą Fanning w roli głównej, można obejrzeć tutaj:

Filmowiec ma na koncie także dzieła "Elizjum" oraz "Chappie".

Źródło:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić