Jan Muller| 

Nerwy zszargane w sypialni. To najczęstsze powody

15

Sieciowa apteka zleciła sondaż wśród mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych. Osoby w stałych związkach pytano o największe źródła stresu w sypialni.

Couple having problems in relationship
Couple having problems in relationship (iStock.com)

Seks w miejscu publicznym jest najbardziej stresujący zarówno dla par w USA, co w UE. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio praktyki BDSM i seks analny. Najniżej na liście źródeł lęku w czasie seksu znalazł się seks oralny.

Co ciekawe, strach przed złapaniem w trakcie seksu przez przypadkowych ludzi jest większy u Amerykanów, niż Europejczyków. O ile kobiety miały zasadniczo większe obawy odnośnie seksu analnego, panowie z kolei nie czują się pewni w trakcie zabaw BDSM - czytamy w opracowaniu.

Ludzie witają erotyczne gadżety z otwartymi rękami. Według badania dla Superdrug, średnio 2 na 5 mężczyzn i tyle samo kobiet chciałoby używać w sypialni zabawek. 26 proc. kobiet stwierdziło, że woli testować akcesoria z sex shopu, "niż zdolności partnera".

W tym samym sondażu pytano też o potencjalnie niekomfortowe sytuacje w sypialni. Dla pań i panów jednakowo jest to pozycja 69 na stojąco. W teorii może jest to intrygujące, ale w praktyce dość skomplikowane. Problematyczny, choć bardziej dla pań, jest także seks analny, Uprawiając go nie czułoby się dobrze 30 proc. mężczyzn i 55 proc. pań. Najmniejszy problem sprawiają "klasyki", czyli pozycja misjonarska, "na pieska" czy "na jeźdźca".

Zobacz także: Zobacz także: 5 mitów na temat seksu. Co jest prawdą, a co fałszem?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić