o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Neurozy, obsesje, impulsywność? Kobiety uwielbiają dewiantów

Podziel się

Patologiczne cechy charakteru mężczyzn są silnym magnesem dla płci przeciwnej.

Neurozy, obsesje, impulsywność? Kobiety uwielbiają dewiantów
(Shutterstock.com)
bDKmkrmd

*Im większa tendencja do skrajnych zachowań, tym większa liczba seksualnych partnerów. *Pokazało to badanie przeprowadzone w Hiszpanii na 1000 heteroseksualnych osobach. Te same cechy związane są z większa liczbą dzieci i wyższymi zarobkami (dwukrotnie w przypadku osób o cechach obsesyjno-kompulsywnych).

Mężczyznom o cechach obsesyjno-kompulsywnych łatwiej niż podobnie funkcjonującym kobietom znaleźć miłość na lata. Najmniej problemów ze znalezieniem partnera na całe życie mają kobiety o osobowościach neurotycznych (wrażliwe i rozchwiane emocjonalnie). Miały nie tylko o 34 proc. "partnerów na lata" więcej, ale i 73 proc. więcej dzieci. Z kolei kobiety i mężczyźni określający się jako osoby impulsywne i nieodpowiedzialne mieli za sobą większą liczbę krótkich związków, niż ci bardziej uładzeni emocjonalnie.

Ryzykanci są bardziej pociągający i ciekawi, dlatego mają większe szanse na krótki kontakt seksualny. Odnośnie neurotyczek, to popularny jest stereotyp, że kobiety są generalnie bardziej neurotyczne od mężczyzn. Być może panowie spotykając niestabilne emocjonalnie partnerki mogą postrzegać je jako bardziej kobiece. To podejście wymaga jednak dodatkowych badań - czytamy w "Scientific American".

bDKmkrmf

Naukowcy ze szpitala klinicznego w Barcelonie swoje wnioski wysnuli na podstawie oceny raczej niewielkiej grupy ankietowanych. Pytali o liczbę partnerów seksualnych, liczbę dzieci, zajmowane stanowisko i wysokość zarobków. W związku z tym, że odpowiadający na pytania mogli zmyślać na swoją korzyść, naukowcy mogą jedynie spekulować odnośnie znaczenia swoich odkryć.

Rezultatem badania jest przekonanie, że natura wyżej ceni sobie skrajne cechy. Dewianci i osoby nie mieszczące się w normie, wydają się dysponować ewolucyjną przewagą i to ich geny są przenoszone dalej.

bDKmkrmG
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić