"Nie będziecie się tatuować". Kościół ostrzega wiernych

121

Tatuowanie się jest "samookaleczeniem otwierającym nasze ciało na złego ducha". Tak wynika z plakatu informacyjnego, który przygotowało gdańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. Radykalne podejście do tematu spowodowało, że ostrzeżenie rozeszło się po sieci w ekspresowym tempie.

"Nie będziecie się tatuować". Kościół ostrzega wiernych
(Shutterstock.com)

Tatuaż to pieczęć diabła - głosi napis na plakacie. Jeszcze niedawno był utożsamiany z marginesem społecznym. Teraz służy do zabawy i jest formą lansu. Duszpasterze za wszelką cenę chcą nam uświadomić, że to jednak przede wszystkim profanacja świątyni Ducha Świętego, jaką jest ludzkie ciało.

Tatuaże uzależniają równie mocno jak alkohol i narkotyki. Chodzi oczywiście o fakt, że jeśli ktoś już ma rysunek na ciele, to rzadko kończy się na jednym. Trudno powstrzymać się przed kolejnym, w czym na pewno pomaga szatan, który tatuaże traktuje jako wrota do naszych umysłów i dusz. Szczególnie, jeśli wzorem na naszym ciele są węże lub smoki symbolizujące diabła.

Jak walczyć z szkodliwym działaniem tatuaży? Tu, według słów z plakatu, pomoże spowiedź, usunięcie tatuażu oraz modlitwa kapłana. Tylko te czynności mogą nam zagwarantować, że cało wyjdziemy z objęć szatana.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić