aktualizacja 

Nie lada gratka dla fanów. Osobista "pamiątka" po artyście

0

Pukiel włosów Davida Bowiego zostanie wystawiony na aukcji zorganizowanej przez Heritage Auctions. Cena wywoławcza wyniesie 3 tys. funtów, jednak organizatorzy spodziewają się dużo większych wpływów.

Nie lada gratka dla fanów. Osobista "pamiątka" po artyście
(Getty Images, Patrick Riviere)

Włosy wokalisty są przetrzymywane od 33 lat. Dom aukcyjny Heritage Auctions z Los Angeles dostał je od Wendy Farrier, która przygotowywała figurę woskową Davida Bowiego w brytyjskim muzeum Madame Tussauds w 1983 roku. To wtedy kobieta skrycie odcięła muzykowi pukiel włosów - informuje nme.com.

To nie pierwsza taka aukcja. W historii muzyki sprzedawano już włosy znanych gwiazd, m.in. Johna Lennona. Nie wiadomo, za ile sprzedano pozostałość po "Beatlesie"; dom aukcyjny powiedział jedynie, że suma była ogromna.

David Robert Jones zmarł w styczniu tego roku po 18-miesięcznej walce z rakiem. Dla świata znany był jako wszechstronny artysta - piosenkarz, performer i aktor - David Bowie. Dwa dni przed śmiercią skończył 69 lat. Tego samego dnia wydał nową, dwudziestą piątą płytę w swojej karierze "Blackstar".

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić