Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Dudkiewicz
|
aktualizacja

Nie miał kąpielówek, opalał się w majtkach. Policja wlepiła mu mandat

30
Podziel się

Długo wyczekiwany urlop nad Morzem Śródziemnym w Izraelu zakończył się dla pewnego robotnika z Palestyny bolesnym rozczarowaniem. Policjanci patrolujący lokalną plażę kazali mu zapłacić karę za opalanie się w majtkach zamiast kąpielówek.

Nie miał kąpielówek, opalał się w majtkach. Policja wlepiła mu mandat
(Wikipedia)
bEUMwDbF

Hakam Habasz wybrał się na plażę w mieście Netanja. Pierwszy raz od 20 lat urzędnicy pozwolili mu przyjechać z rodzinnego Nablusu w czasie ramadanu do Izraela. Przyjechał z trzema kolegami. Na widok morza wszyscy szybko wskoczyli do wody. Po wyjściu czekali na nich mundurowi. Najpierw sprawdzili przepustki, potem przyczepili się do ich wyglądu.

Zostali ukarani za pływanie w bieliźnie zamiast w stroju kąpielowym. Patrol powoływał się nawet na "przepis 99" dotyczący właściwego zachowania na plaży - zauważa dziennik "Haaretz".

Habasz usłyszał, że jego "codzienne" majtki godzą w porządek publiczny. Według izraelskiej gazety to ewidentne nadużycie przepisu. Podobnie uważa zapytany o komentarz "plażowy inspektor" z Tel Awiwu. Miejscowi urzędnicy nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Ci sugerują, że w Netanii panuje szczególnie wrogi arabom "klimat" i mandat mógł być przejawem rasizmu.

bEUMwDbH

*Wysokość kary może zamknąć Palestyńczykowi drogę nad Morze Śródziemne. *Szyjąc spodnie dla izraelskich sklepów, ten ojciec 4 dzieci zarabia miesięcznie równowartość 950 szekli (ok. 1000 zł). Kara wyniosła 730. Mężczyzna nie ma jak jej zapłacić i boi się, że nigdy już nie dostanie prawa wjazdu do Izraela.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMwDci
KOMENTARZE
(30)
VASCO
4 lata temu
nie wystarczyło powiedzieć że to kąpielówki? moda jes teraz dziwna
antykoszerny
4 lata temu
szkoda że wszyscy żydzi nie zginęli w czasie II wojny światowej. Hitler wiedział co robi :)
<olp
4 lata temu
Dzicz religijna . Durnota jak każda inna .
bEUMwDcj
gosciu
4 lata temu
A kto sprawdzi czy ktoś w kąpielówkach nie używa ich również na codziennie do spania?? A potem idzie sobie na plaże
gość
4 lata temu
za to żydzi w Polsce zostawiają śmietnik po sobie a polskie firmy ochroniarskie razem z mosadem i policją przymykają oko zamiast karać gojów
na tetryków
4 lata temu
to już wiem skąd się wzięła teraz ta okropna moda na wieeelllkie majtasy męskie za kolana na plażach w usa i w polsce też...komuś szkoda że nie może
higienista
4 lata temu
Własnych smrodów i "rdzy" majtkowej nie powinien z codziennych majtek płukać na publicznej plaży! Nie należy porównywać cywilizacyjnych braków krawca i jego kumpli do rasizmu i ew. sekowania ze wzgl. na narodowość. Chciałbyś takiego na basenie?
sds
4 lata temu
po co wciskacie ludziom manipulacje, że ci biedni arabowie to mają tak źle?
Szlom
4 lata temu
Myślałam że takie absurdy to tylko w Polsce.Dostał mandat bo jest Palestyńczykiem a jakie oni mają stosunki to już wiemy
widz
4 lata temu
I słusznie, powinien się kąpać bez !
sedzia
4 lata temu
To nie byl mandat za majtki tylko za to ,ze jest Palestynczykiem.
!!
4 lata temu
Izrael to rasistowski kraj, spróbujcie dostać tam obywatelstwo nie będąc Żydami. Niet
gość
4 lata temu
może przyjażdżać do Polski,tu żydów jest prawie tyle samo
bEUMwDcb
jkk
4 lata temu
W Londynie bądź Londyńczykiem. Niech się cieszy, że pejsów nie musiał zapuszczać. W jego ojczyźnie mogli by ukamienować gdyby poczuli się obrażeni niestosownym strojem przybysza.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić