Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Nie wolno jeść śniegu! I nie chodzi tylko o ten żółty

7
Podziel się:

Nigdy nie jedz żółtego śniegu. Każde dziecko o tym wie. Niestety naukowcy mają złą wiadomość – nie powinno się jeść żadnego śniegu, nawet tego śnieżnobiałego, wyglądającego na czysty. Ostrzeżcie dzieciaki.

Nie wolno jeść śniegu! I nie chodzi tylko o ten żółty
(Flickr/peupleloup)

Śnieg skutecznie pochłania drobne cząstki z atmosfery. Zwłaszcza te pochodzące ze spalin. Badania naukowców z Uniwersytetu McGill w Montrealu (Kanada) zostały opublikowane w magazynie „Environmental Science”.

Jedzenie śniegu oznacza jedzenie spalin. Naukowcy sprawdzili, jak dużo zanieszczyszczeń z powietrza rozpuszcza się w śniegu albo jest w inny sposób przez niego wchłaniana. W badanych próbkach, oprócz węgla organicznego, znalazło się wiele szkodliwych substancji, np. benzen, toluen, etylobenzen i ksylen.

A zanieczyszczone powietrze jest prawdziwym cichym zabójcą. Powoduje choroby układu oddechowego. Według danych ONZ, z tego powodu rocznie na świecie umiera 3,3 mln ludzi. Niemal połowa tych zgonów przypada na Chiny, które borykają się z problemem smogu.

*Naukowcy będą analizować nie tylko śnieg. *Mają zamiar zbadać również, w jaki sposób toksyczne związki są wchłaniane przez rośliny i zwierzęta, które jemy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
xtz
7 lat temu
co jest bardziej szkodliwe śnieg czy burger z maka, a może czipsy z całą masą E lub rakotówrczy popcorn z mikrofali? nawet butelkowana woda jest szkodliwa...wszystko jest szkodliwe
expartner
7 lat temu
sprawdź faceta poznanego w necie na expartner.info
zimny
7 lat temu
Groźniejszy niż obalające rządy ośmiorniczki?Chyba nie.
zdrowiejacy
7 lat temu
a co z parówkami -- jeść czy nie . Oddychać powietrzem-- czy nie
prawda
7 lat temu
śnieg czyści atmosferę
Słonik
7 lat temu
Zapomnieli że ostatnio dużo jest chemtrails (kto nie wie, niech wpisze w wyszukiwarkę)
Grrrr
7 lat temu
Bzdura śnieg po ugotowaniu ma same właściwości odżywcze. Najzdowszy to ten zebrany prosto z chodnika. Warto dodać do niego soli wg uznania. Smaczny zdrowy śnieg i bez glutenu :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić