aktualizacja 

Nie wpuścili go do samolotu. Bo nie chciał zdjąć turbanu

207
Podziel się:

Linie lotnicze AeroMexico nie pozwoliły wejść na pokład samolotu aktorowi i projektantowi Warisowi Ahluwalia. Powodem tej decyzji były broda i turban, które nosi znany sikh.

Nie wpuścili go do samolotu. Bo nie chciał zdjąć turbanu
(East News, Splash News)

Mężczyzna leciał do Nowego Jorku na New York Fashion Week. Jednak służby na lotnisku uniemożliwiły mu podróż na to ważne modowe wydarzenie. Tuż po incydencie Waris zamieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z biletem lotniczym, opisem sytuacji i opatrzył to hashtagiem #FearisanOpportunitytoEducate, nawołującym do edukacji zamiast dyskryminacji.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Odnośnie do zaistniałej sytuacji, pasażer Waris Ahluwalia został poproszony przez obsługę lotniska do przejścia dodatkowej kontroli, wszystko zgodnie z zasadami protokołu TSA. Gdy odmówił, linie AeroMexico zaoferowały dla niego alternatywny lot tak szybko jak to było możliwe. Przepraszamy za wszystkie niedogodności związane z tym incydentem - napisał rzecznik prasowy AeroMexico w mailu do "Huffington Post".

Waris zyskał sławę w 2013 roku. Mężczyzna wziął wówczas udział w kampanii dla firmy GAP - jego wizerunek pojawił się na licznych plakatach reklamowych tej znanej firmy odzieżowej. O akcji było głośno z uwagi na liczne akty wandalizmu związane z wypisywaniem obraźliwych haseł pod adresem sikha. Ówczesne hasło kampanii "Make Love" przerabiano na "Make Bombs" oraz dopisywano pod jego zdjęciem szereg rasistowskich komentarzy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić