o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nie zgadniesz, skąd wzięła się jego nazwa

Podziel się

Czy sięgając po słodką przekąskę zastanawiacie się, jaką ma historię? Pewnie nie, bo jaką historię może mieć zwykły batonik z czekolady? Otóż może mieć naprawdę ciekawą. Zapraszamy na historię KitKata.

Nie zgadniesz, skąd wzięła się jego nazwa
(flickr.com)
bDRRkcVx

*Czekoladowy batonik powstał w angielskim miasteczku York. * Nazwa KitKat została nadana na cześć Christophera Catlinga, który w XVII-wiecznym Londynie zajmował się wypiekaniem pasztecików (sic!). Paszteciki nazywane były Kit Cats i stały się przysmakiem wpływowych ludzi polityki i sztuki w Londynie.

*Spotkania przy pasztecikach nazywane były Kit Cat Club. *Wtedy producent Nestle zaczął dostarczać czekoladowe batoniki sygnowane taką samą nazwą jak słynne paszteciki. Batony te były obecne nie tylko podczas spotkań klubowych ale także w sklepie Christophera Catlinga i szybko zyskały popularność.

Właściciel marki zdecydował się na wejście na rynek pod własną marką. To można uznać za początek czekoladowych batoników w formie, którą obecnie znamy. Ich nazwa została zmieniona z Kit Cats na KitKat. Miało to na celu zachowanie tradycji przy jednoczesnym odcięciu się od marki Christophera Catlinga.

bDRRkcWa
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić