Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Nie żyje Bogusław Kaczyński

113
Podziel się

O śmierci poinformował na Facebooku Tadeusz Deszkiewicz, dziennikarz TVP.

Nie żyje Bogusław Kaczyński
(East News)

Wybitny krytyk muzyczny miał 73 lata.

Właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość o śmierci Bogusława Kaczyńskiego. Kilka dni temu doznał kolejnego udaru, jednak byłem przekonany, że jego niezwykła wola życia pozwoli mu go przezwyciężyć. Nie udało się. Bogusław Kaczyński miał nieocenione zasługi w popularyzacji muzyki poważnej. Opowiadał o niej ze swadą i wielką kompetencją. Bardzo smutna wiadomość - napisał Deszkiewicz.

Kaczyński był teoretykiem muzyki i pianistą. To z jego inicjatywy powstał Europejski Festiwal im. Jana Kiepury oraz słynny Festiwal Muzyki w Łańcucie. Bogusław Kaczyński zasłynął także jako komentator muzyczny radia i telewizji. Prowadził m.in. transmisje telewizyjne z Konkursów Chopinowskich, Konkursów im. Henryka Wieniawskiego, Koncertów Noworocznych z Wiednia oraz wielu innych.

Był prorektorem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W plebiscycie "Polityki" w 2002 r. znalazła się w gronie dziesiątce największych osobowości telewizyjnych XX stulecia. W 2011 r. przyznany Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Otrzymał ogromna liczbę wyróżnień oraz odznaczeń zarówno w kraju, jak i zagranicą.

KOMENTARZE
(113)
melomanka
6 lat temu
Wielkiej KULTURY OSOBISTEJ WRODZONEJ, człowiek z Klasą, Malownicze słownictwo, dykcja, Maniery, tak piękną polszczyzną z pasją opowiadał, wyobraźnia, ekscytujący dobór sformułowań w opowieści słuchałam z zaciekawieniem, balsam dla wyobraźni.
chataumata
6 lat temu
bardzo go lubiła..mądry człowiek..
DZIADEK TUSKA
6 lat temu
MNIE ODPYCHAL WYGLADEM, NIE ODWROCILBYM SIE DO NIEGO TYLEM
q
6 lat temu
Pamiętam Szansę na sukces z Panem Bogusławem. Brał udział m.in. Paweł Kukiz. Na wstępie stwierdził, że jest to wielki stres dla niego występować przed Panem Bogusławem. Najbardziej się bał, że będzie jakaś obsuwa. Ale zaśpiewał świetnie.
kio
6 lat temu
KONIEC EPOKI WIELKIEGO CZŁOWIEKA ....juz nikt tak nie opowie o muzyce....
polak-szarak
6 lat temu
wielka strata...:(
BaStiLiA
6 lat temu
[*] Koncert noworoczny już nigdy nie będzie miał takiego klimatu jak dotychczas.
sęk
6 lat temu
Niestety,dobrzy Kaczyńscy odchodzą.
unclealbert
6 lat temu
Smutne.. Odchodzi pokolenie ludzi,którzy pracowali i działali dla dobra kultury kraju.Co po nich zostanie? Pustka...i "krzewiciele" kultury typu Gliński.Smutne
smutny wielbi...
6 lat temu
Dawno dawno temu gdy P,Boguslaw byl mlody zawsze pod "muszka" i ja bylem mlody i rozne glupoty czlowieka sie imaly to zawsze nigdy zadnej jego audycji w TV-1 nie opuscilem.Moglem go godzinami sluchac-byl to czlowiek wielkiej klasy -humoru-wiedzy i szacunku dla telewidzow -przyblizal nam dosyc ciezki gatunek muzyki i do dzisiaj jak slysze cos z "powaznej" muzyki to P.Boguslaw jak dobry duch pojawia sie w myslach. Wielka strata dla wszystkich polakow drugiego takiego Pana Boguslawa przynajmniej przez 500 lat nie bedzie.Spoczywaj w pokoju.
GLORIA LUX
6 lat temu
Jego głos uspokajał mnie uwielbiałem go słuchać jak się wypowiadał na temat muzyki klasycznej i opery co prawda nie przepadam za taką muzyką ale pan Bogusław miał ten dar że jak się wypowiadał na ten temat dzieł muzyki klasycznej i opery to normalnie zamieniałem się w słuch nie wiem jak pan Bogusław to robił że potrafił tak skoncentrować swoją uwagę na kimś. Boże nie poczytaj mu żadnego grzech to był dobry człowiek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Kaz73
6 lat temu
Panie Bogusławie, wraz z Pana śmiercią skończyła się pewna epoka. Świat już nigdy nie będzie taki sam.
Bogdan
6 lat temu
Potrafił z taką pasją opowiadać , tłumaczyć , że mogłem go słuchać i słuchać. Spoczywaj w pokoju.
jandop
6 lat temu
Patrzcie, patrzcie młodzi, to już ostatni co tak poloneza wodził.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić