Nie żyje ojczym-morderca małego Daniela. Samobójstwo?

14

36-letni Mariusz K. był skazany za zamordowanie chłopca z „niezrozumiałym okrucieństwem”. W 2013 r. dostał wyrok dożywocia. Strażnicy znaleźli go w celi więzienia Full Sutton w Wielkiej Brytanii. Nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon - poinformował serwis bbc.com.

Nie żyje ojczym-morderca małego Daniela. Samobójstwo?
(West Midlands Police)

*Przyczyna śmierci mężczyzny nie została potwierdzona. *Póki nie skończy się oficjalne dochodzenie, nie będzie wiadomo, czy więzień popełnił samobójstwo.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zgonów w areszcie, w tej sprawie odbędzie się dochodzenie Rzecznika Praw Więźnia – powiedział rzecznik więzienia.

*Matka Daniela Magdalena Ł. również została uznana za winną śmierci dziecka. *W lipcu 2015 r. strażnicy znaleźli ją powieszoną w celi. Popełniła samobójstwo. Oboje byli osadzeni w różnych więzieniach.

Daniel był głodzony i bity przez wiele miesięcy. Rodzice karmili go solą i przetrzymywali w pustym, małym pokoju. W ramach kary zmuszali go do ćwiczeń, torturowali przez podtapianie. Jego nauczyciele opowiadali, że Daniel to sama „skóra i kości” i widzieli, jak chłopiec szuka jedzenia w śmietnikach. Jednak matka chłopca szczegółowo poinstruowała nauczycieli, że mają nie dokarmiać dziecka.

Zarówno policja, jak i pomoc społeczna interweniowały w sprawie dziecka. Nikt jednak nie podjął dalszych działań, które mogłyby uratować Danielowi życie.

Sąd wychudzenie chłopca uznał za „bezprecedensowe”. Daniel przed śmiercią ważył 9,5 kg. Zmarł w swoim domu w Coventry w wyniku urazu głowy w marcu 2012 r. - przypomina bbc.com. Ojczym uderzył dziecko tak mocno, że straciło przytomność. Matka zadzwoniła po pogotowie dopiero po 30 godzinach. Okazało się, że chłopiec od dawna już nie żyje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić