o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Niebezpieczna eskapada 5-latek. Rosjanki mają odmrożenia

9
Podziel się

Dziewczynki postanowiły zrobić rodzicom niespodziankę i wcześniej wrócić z przedszkola. Dla jednej z nich skończyło się to pobytem w jakuckim szpitalu.

Niebezpieczna eskapada 5-latek. Rosjanki mają odmrożenia
(Youtube.com, Anna Liesowska (screen))
bESgFrit

5-latki wymknęły się niezauważone z przedszkola w miejscowości Namtsy. Na dworze panował siarczysty mróz. Termometry wskazywały -45 stopni Celsjusza. Nieobecność jednej z dziewczynek zauważyła matka, gdy przyszła odebrać dziecko.

Okazało się, że brakuje również przyjaciółki małej Leny. Ubrania obu zniknęły z szatni. Matka podniosła alarm. Sprawdzono zapis z monitoringu. Kamery zarejestrowały, jak 5-latki wychodzą z budynku. Jedna z nich nie miała rękawiczek, ale ściskała w ręku ulubionego pluszaka.

Lena samodzielnie doszła do domu. Do jej mamy zadzwonił dziadek z informacją, że dziecko stanęło w drzwiach z płaczem i odmrożonymi palcami. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Jakucku - informuje BBC News.

bESgFriv

Jej koleżanka zgubiła drogę do domu. Na szczęście wpadła na pomysł, by zastukać do jednego z pobliskich domów. Była w stanie hipotermii. Lekarze po przebadaniu dziecka, zwolnili je do domu. Wszczęto dochodzenie, by wyjaśnić, w jaki sposób personel przedszkola przeczył nieobecność dwóch dziewczynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESgFriW
KOMENTARZE
(9)
jasiek
3 lata temu
szkoda dzieciaczków oby wszystko się skończyło jak najlepiej
adam
3 lata temu
Proszę porównać tą wiadomość z wiadomością sprzed kilku dni, z której wynika że córka pastora w USA zmarła na skutek hipotermii po przysypaniu jej w zaspie śniegu przy -14.Albo piszący tą wcześniejszą wiadomość nie odróżnia hipotermii od uduszenia albo Amerykanka bawiła się w zaspie śniegu bez ubrań. Ubrane pięcioletnie dzieci przetrwały na mrozie -45 bez jakiś dramatycznych skutków.
POmpolit
3 lata temu
Dziadek Mróz ,pójdzie siedzieć w łagrze
bESgFriX
Rasputin
3 lata temu
No jak mógł personel zauważyć brak dziewczynek skoro w tym czasie rozpijał butelkę na rozgrzewkę bo przecież niedługo sami kończyli pracę i też musieli jakoś dotrzeć do swoich domów zabalsamowani.
xx
3 lata temu
w jaki sposób personel przedszkola przeczył nieobecność dwóch dziewczynek?
damrok
3 lata temu
Rosja widac to wrecz WYBITNY stan umysłu który objawia sie od najmłodszych lat "Jedna z nich nie miała rękawiczek, ale ściskała w ręku ulubionego pluszaka." mogła aby go podpalić było bym im cieplej podczas tej super podróży :D
Bolo
3 lata temu
Winny mróz, wywalić go z Syberii albo sprzedać Ameryce i będzie spokój.
Martha Vincen...
3 lata temu
Kamery super ale dlaczego drzwi nie były zamknięte na zamek?
Nick-t ważny
3 lata temu
Była w stanie hipotermi i lekarze zwolnili ją do domu. Brawa dla elokwencji autora tekstu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić