Beata Kruk| 
aktualizacja 

Niemcy mają pomysł zachęcenie imigrantów do wyjazdu

44

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller ujawnił, że rząd federalny przeznaczy 150 mln euro na pomoc dla migrantów, którzy postanowią wrócić do ojczyzny.

Niemcy mają pomysł zachęcenie imigrantów do wyjazdu
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Mstyslav Chernov)

Fundusze mają wesprzeć uchodźców z Iraku, Afganistanu oraz Bałkanów. Władze w Berlinie przewidują, że program pomocowy dla osób, które nie uzyskały w Niemczech azylu lub z własnej woli wybrały powrót do kraju, potrwa trzy lata - donosi portal France24.com. Jak podkreśla Gerd Mueller, pieniądze pozwolą im na rozpoczęcie "nowego życia" na ojczystej ziemi. Szczegóły realizacji programu nie są jeszcze znane.

Możemy zaoferować im edukację, profesjonalne szkolenia, zatrudnienie oraz świadczenia socjalne - powiedział minister w wywiadzie dla gazety "Augsburger Allgemeine".

Tylko w 2015 r. do niemieckich urzędów wpłynęło 900 tys. wniosków o azyl. Jednak wielki kryzys imigracyjny w Europie, popełniane przez uchodźców przestępstwa oraz naciski ze strony Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, do której należy Angela Merkel, sprawiły, że kanclerz Niemiec musiała zaprzestać polityki "otwartych drzwi".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić