o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Niemcy nie chcą pomóc Polsce, gdy zaatakuje nas Rosja. Sondaż nie pozostawia złudzeń

259
Podziel się

W sondażu większość Niemców opowiedziała się przeciwko wysyłaniu żołnierzy do Polski i krajów nadbałtyckich w przypadku ataku Rosjan - wynika z badania niemieckiej Fundacji Bertelsmanna.

Niemcy nie chcą pomóc Polsce, gdy zaatakuje nas Rosja. Sondaż nie pozostawia złudzeń
(Wikimedia Commons CC BY-SA, w?odi)
bESPbNmd

Ponad połowa Niemców nie chce pomóc Polsce. Aż 57 procent badanych nie popiera wysyłania żołnierzy, żeby bronili innych członków NATO. Pomoc dla Polski i krajów nadbałtyckich wyraziło zaledwie 31 procent. Pozostałe 12 procent nie miało zdania.

Niemiecka Fundacja Bertelsmanna zaznacza, że niechęć może być spowodowana postrzeganiem zagrożenia ze strony Rosji. Większość Niemców jest zdania, że kraje Europy Wschodniej nie mają się czego obawiać. Natomiast ci, którzy widzą realne zagrożenie, wyrazili chęć pomocy ewentualnym ofiarom agresji.

Niemcy są zobowiązani do pomocy. Nastroje społeczeństwa to jedno, a obowiązki wynikające z członkostwa NATO i Unii Europejskiej to drugie. Każdy kraj członkowski musi stanąć do obrony innego państwa w przypadku zewnętrznej agresji.

bESPbNmf

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bESPbNmG
KOMENTARZE
(259)
dawidde-77
6 lat temu
przeciez Niemcy robia z Rosja dobre interesy.Caly swiat nienawidzi ruskiego a nazisci zarbija.
zdz
6 lat temu
Sojusznicy już nam kiedyś pomogli, hehe
dfgdg
6 lat temu
Kiedyś w mrocznych czasach komuny było polskojęzyczne wojsko w ilosci ok 450 tys. Super wyszkolone. Żołnierz służby zasadniczej było operatorem przeciwpancernych pocisków kierowanych, dowódcą działa, dowódcą załogi czołgu, dowódcą radiostacji. Obecni rezerwiści ledwie wiedzą jak taki sprzęt wygląda. Najaśniejsza zaniedbała obrońców swoich. Zrywa się tradycję. Oddanych armii znakomitych dowódców deprecjonuje się. Za przykład przedstawia się nam różnych świrów, bandziorów, wataszków. Żołónierz będzie dobrym żołnierzem jeśli wstępuje do armii z wewnętrznego powołania a nie po to by gdzieś zarobić na życie!
bESPbNmH
stary góral
6 lat temu
Wszyscy bardzo chętnie pomogą nam w czasie pokoju, chyba nie spodziewacie się że w razie jakiegokolwiek zagrożenia, ktoś /zwłaszcza Niemcy/ nas wspomogą?? NATO bardzo chętnie nas wspomoże, problem jednak polega na tym, że NATO nie ma armii, to pakt zrzeszający państwa, które dzięki uzyskanemu członkostwu czują się bezpieczniej..... ale módlmy się o pokój, bo "jak by co", to wszyscy boją się huku.... a my jak zwykle pozostawieni sami sobie, więc lepiej uczmy się liczyć.... na siebie ...pozdrawiam
przyjaciel Ro...
6 lat temu
i dobrze!!!!! Już raz pomogli,to potem ZSRR musiało nam pomóc wyzbyć się Niemców i tak w koło
chatom
6 lat temu
Zobowiązania to tylko papier.Jakie były zobowiązania wobec Ukrainy gdy pozbywała się broni nuklearnej?Mamy odpowiedź...Podobno człowiek się uczy na błedach.
jerkr
6 lat temu
Wcale mnie nie dziwi ,że mniejszość niemiecka pochodzenia arabskiego nie jest zainteresowana obroną granic polskich , a w konsekwencji również niemieckich. Niemcy ściągają ludność obcą etnicznie , której nie leży interes państwa w którym mieszkają.
Bartek
6 lat temu
To Maciarewicz już chce zaatakować Rosję. Boże broń nas przed oszołomami!!!
bbbb
6 lat temu
Niemcy beda predzej prosic nas o pomoc niz my ich
Znawca
6 lat temu
Polowa Niemcow nie pomoze Polsce w razie zagrozenia druga polowa najchetniej powtorzyla by rok 39.
gość
6 lat temu
A my powinniśmy nawiązać sojusz z imperium zła i zaatakować galaktykę niemiecką
john
6 lat temu
umiesz liczyć licz na siebie ! w Układzie Warszawskim było o wiele bezpieczniej ! tam nie było sondaży tam w razie czego wszyscy razem ! a teraz było by jak ze sojusznikami w 1939!
ck
6 lat temu
Gdyby zaatakowała,a nie gdy zaatakuje.
bESPbNmz
popek51
6 lat temu
Przecież to było do przewidzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić