Niemcy walczą o powrót wieprzowiny. "Nikt nie każe muzułmanom jej jeść"

431

Rosnąca liczba wyznawców islamu w Niemczech nie pozostaje bez wpływu na lokalną kulturę. To z kolei nie podoba się politykom.

Niemcy walczą o powrót wieprzowiny. "Nikt nie każe muzułmanom jej jeść"
(Pixabay.com)

*Wszystkiemu winne są coraz popularniejsze zakazy dotyczące oferowania wieprzowiny. *Niezwykle popularne w NIemczech mięso zniknęło już z menu wielu stołówek, przedszkoli czy szkół. Często za powód podaje się, że wieprzowina nie jest wcale taka zdrowa, a do tego w wielu przypadkach jest marnej jakości.

Wiele razy mówi się o jeszcze jednej przyczynie znikania tego mięsa z menu. Chodzi o względy religijne i lęk przed urażeniem muzułmanów, którzy też jedzą w tych samych miejscach.

Taki stan rzeczy przestaje się podobać politykom z CDU. Express.co.uk cytuje Daniela Gunthera, reprezentanta partii:

Ochrona praw mniejszości – także ze względów religijnych – nie musi oznaczać, że większość nie może ma prawa do wolnego wyboru przez jakieś nieprzemyślane decyzje.

Według niego jeśli ktoś nie chce jeść wieprzowiny, to niech jej po prostu nie je. Ten rodzaj mięsa jest bowiem bardzo ważnym elementem niemieckiej kultury – m.in. słynnego Oktoberfestu. Trwałe wyrzucenie jej z jadłospisu miałoby niekorzystne skutki dla Niemców.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić