Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Niemcy zaleje nowa fala uchodźców. Nawet milion osób

72
Podziel się:

Około 270 tys. uchodźców z Syrii skorzysta z prawa łączenia rodzin. Daje ono cudzoziemcom możliwość sprowadzenia bliskich do kraju, w którym aktualnie mieszkają.

Uchodźcy z Syrii
Uchodźcy z Syrii (PAP/EPA)

Szacuje się, że do Niemiec może przybyć nawet milion Syryjczyków. Różne kraje interpretują pojęcie rodziny w różnoraki sposób, jednak najczęściej za jej członków przyjmuje się małżonka i dzieci. Pojęcie to jest szerzej postrzegane przez muzułmanów. Prawo łączenia rodzin przysługuje obecnie blisko 270 tys. uchodźców.

Zdaniem dziennika "Bild", kwestia uchodźców będzie decydującym czynnikiem wyborów parlamentarnych w Niemczech. Zyska na tym skrajnie prawicowa antymuzułmańska partia AfD. Dziennikarze przewidują, że "Alternatywa dla Niemiec" osiągnie bardzo dobry wynik wyborczy. Choć w ostatnim czasie sondaże pokazały, że AfD spadło poparcie, procedura łączenia rodzin może je skutecznie przywrócić.

To kompletne szaleństwo, aby pozwolić tak wielu ludziom zamieszkać Niemczech. Po pierwsze, nie dysponujemy takimi środkami finansowymi, aby zapewnić im środki do życia. Polityka socjalna pożre wszystkie inne wydatki państwa. Niemcy muszą pomyśleć o sobie i swoim rozwoju - mówi polityk Alexander Gauland z AfD.

Niemieckie MSW na razie nie komentuje sprawy. Obecnie procedura łączenia rodzin u naszych zachodnich sąsiadów jest tymczasowo zawieszona na dwa lata. Jednak według "Bilda" już pod koniec tego roku może to ulec zmianie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

11 krajów europejskich nie przyjęło uchodźców

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(72)
tytyy
5 lata temu
niemcy płaczą u siebie w kraju jak widzą to co sie dzieje i nie maja na to wpływu hehe ciekawe kiedy wybuchnie tam wojna domowa
Przewidująca
5 lata temu
No to rudy przydzieli Jarkowi minimum pińcet tys. sztuk jak nic !!!!
Pytam was
5 lata temu
Przecież sami staliście z transparentami "Willkommen". Więc muslini, ludzie kulturalni, skorzystali z zaproszenia. No to o co wam chodzi?
mc2
5 lata temu
Naszym moralnym obowiązkiem jest przyjęcie ortodoksyjnych Muzułmanów z Erytrei. Pomyślcie kto był tak głupi i to powiedział ?
hwd
5 lata temu
brawo makrela!
chcemy żyć be...
5 lata temu
"Wspólnie mówimy stanowcze NIE islamskiej agresji, podrzynaniu gardeł, ludobójstwu, terroryzmowi, muzułmańskim gwałtom, dzielnicom szariatu i nienawiści skierowanej wobec nas - chrześcijan. Mówimy stanowcze NIE ksenofobii i nienawiści zawartej w ich - rzekomo świętej - księdze Koran!
STOP islam
5 lata temu
Nie można osiedlać we własnym kraju ludzi wrogo nastawionych do Europy, kultury i religii europejskiej. Ci ludzie nie uciekają przed wojną, tylko niosą wojnę ze sobą , "Bo Allah im te kraje dał ..." - tak oni sami twierdzą.
nowa wojna i ...
5 lata temu
TO NIE SĄ ŻADNI UCHODŹCY, DO CHOLERY! Przestańcie cisnąc kit, że oni uciekają przed wojną, oni przynoszą wojnę ze sobą!
J-23 znowu na...
5 lata temu
Sytuacja migracyjna całkowicie wymknęła się spod kontroli i nie ma nic wspólnego z humanitarnym traktowaniem, integracją czy pomocą. To są terroryści !!!
Dlatego głoso...
5 lata temu
Polsce też próbowali zafundować ten syf ... ale myśmy wybrali PiS (zamiast multi-kulti PO) ;))
ecik
5 lata temu
Czyli 270 tys. x 10 :-) Jewropo drżyj!
witaj shoguni...
5 lata temu
To nie są uchodźcy. Ludzie przekraczający po kilka bezpiecznych krajów są, bez wyjątku, nielegalnymi ekonomicznymi imigrantami. Przypinanie im łatki uchodźców przez polskojęzyczne media jest manipulacją mającą na celu wywołanie współczucia i osłabienia odruchu obronnego przed muzułmańską nawałą. Islam = faszyzm! Należy tępić te chorą ideologię na każdym kroku, a najlepiej zakazać prawnie w Europie (jak to jest np. w Japonii !)
PRAWDA
5 lata temu
Wszystkie kraje (oprócz NIEMIEC) wycofują się z polityki przyjmowania muzułmańskich uchodźców po serii zamachów !!!
zdziwiony
5 lata temu
16 mln niemców ma korzenie imigranckie... Polska w tym roku przyjmie 2 mln uchodzców z Ukrainy, tak małe jest bezrobocie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić