REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
17.01.16 (12:00)

Niemiecki plan: mieszkańcy Unii zapłacą podatek na uchodźców

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble chce wprowadzenia nowego podatku od benzyny „jeżeli w budżetach państw członkowskich i w budżecie europejskim zabraknie pieniędzy".
AP / East News

Szef niemieckiego resortu finansów powiedział też, na co powinny pójść te pieniądze. Wpływy z nowej daniny mają być przeznaczone na rozwiązanie kryzysu imigracyjnego w Europie – informuje „Sueddeutsche Zeitung"

*Podczas rozmowy z niemiecką gazetą Schaeuble podkreślił, że podatek miałby objąć wszystkie kraje członkowskie. *

REKLAMA

Jeżeli w budżetach państw członkowskich i w budżecie europejskim zabraknie pieniędzy, to możemy wprowadzić np. podatek w określonej wysokości od każdego litra benzyny. Dzięki temu uzyskalibyśmy środki na rozwiązanie problemu uchodźców. Dlaczego nie mielibyśmy tego wprowadzić w skali europejskiej, kiedy zadanie jest tak pilne? – przekonywał niemiecki minister finansów.

Schaeuble zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie kraje UE zgodziłyby się na daninę. Jego zdaniem jednak można ustalić liczbę państw członkowskich, które są w stanie wprowadzić nowy podatek.

Jeżeli któreś z państw członkowskich nie chciałoby płacić, to i tak chciałbym wcielić ten pomysł w życie. Stworzymy koalicję chętnych. Musimy zabezpieczyć granice zewnętrzne strefy Schengen. Niedopuszczalne jest, żeby plan się nie powiódł z powodu braku pieniędzy – dodał niemiecki minister finansów.

Plan Schaeuble budzi kontrowersje nawet w jego własnej partii. Sprzeciwia mu się m.in. Julia Kloeckner - wiceprzewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij