o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Niemiecki sąd oddał Polakom dziecko

19
Podziel się

Decyzję podjął sąd administracyjny w Kirchheim Unter Teck w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Pierwotnie niemowlę odebrano Polce trzy dni po porodzie.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com)
bDUkdAJN

Trzytygodniowa Lenka wróci do matki pod warunkiem pozostania pod opieką pielęgniarki. Mąż kobiety poinformował dziennikarzy, że sąd zaplanował przekazanie dziecka na popołudnie 24 sierpnia - donosi Polska Agencja Prasowa.

Jugendamt odebrało Polce noworodka na początku sierpnia. Pracownicy Urzędu ds. Dzieci i Młodzieży w Esselingen zadecydowali o umieszczeniu dziewczynki w rodzinie zastępczej. Jako uzasadnienie podali niezdolność kobiety do wykarmienia dziecka.

Decyzja urzędników wywołała protesty niemieckiej Polonii. W sprawę zaangażowało się również Ministerstwo Sprawiedliwości oraz rzecznicy praw dziecka i praw obywatelskich. W rozprawie uczestniczył także przedstawiciel konsulatu RP w Monachium.

bDUkdAJP

Przyjęliśmy w polskim prawie przepisy, które wykluczają taką sytuację, jak w Niemczech. Sytuacja materialna nie może być powodem odebrania dziecka. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło i maleńka Lenka wraca do mamy. Będziemy działać w każdym takim przypadku - zadeklarował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jugendamt jest instytucją ds. wychowania dzieci i młodzieży. Szacuje się, że rocznie odbiera rodzicom około 70 tys. pociech. Teoretycznie może nastąpić to wyłącznie w przypadku trudnej sytuacji materialnej lub bezpośredniego zagrożenia życia dziecka, np. przemocy lub głodu.

Według niemieckiej Polonii odbieranie dzieci Polakom bywa nieuzasadnione. Urzędnicy Jugendamtu mają niezbyt skrupulatnie sprawdzać warunki panujące w ich domach.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUkdAJV

bDUkdAKq
KOMENTARZE
(19)
to jest prawo...
5 lata temu
No i tak ma być. Jakim prawem zabiera się dziecko matce ? Kto stanowi takie prawa? Prawo ma matka, i to jest prawo Boskie, niezmienne i niezbywalne ,jak świat światem. Jeśli są problemy, to matce trzeba pomóc, a nie zabierać dzieci.
Beton
5 lata temu
Niemcy mają wrodzoną wadę mózgu. Każdy Niemiec uznaje za święte wszystko co powie Fuhrer. Nawet największa bzdura, najbardziej zboczony przepis, najbardziej niesprawiedliwa ustawa, są przez Niemców akceptowane na pniu. Tak było , jest i będzie, bo tej choroby nie da się wyleczyć. Niemcy to naród okaleczony umysłowo.
jendrek
5 lata temu
k..wa turki maja po 12 dzieci ale im im sie nie zabiera DLACZEGO bo to wafle andrzeli a polacy to calkiem inni w rzedzie . mamy zawsze inny numer w europie wiec pora to zmienic i pora aby duda zaczal myslec o rodakach bo jak tego nie zrobi to nie ma poparcia w oczach polakow zyjacych po za krajem wiec rodacy zjednajmy sie gdziekolwiek jestesmy . andrzej berlin
bDUkdAKr
VERSAILLES
5 lata temu
ghost napisał "czas wstać z kolan!!" Właśnie pod koniec 2015r wstaliśmy z kolan i tylko lemingi nie są tego świadomi. Dobitnym tego przykładem są błyskawicznie podjęte działania polskich władz (nareszcie polskich, bo wcześniej były tylko POlskie) w tej haniebnej sprawie odebrania dziecka polskiej rodzinie
wsr
5 lata temu
Co na to komisja europejska?.
Najnowsze komentarze (19)
uhu hu
5 lata temu
tej kurwie szwabskiej, ktora zabrala dziecko zycze powolnej smierci we wlasnym gownie!!
czytelnik
5 lata temu
Trzeba dodać że Opinię o odebraniu Dziecka wydali ludzie z Kościoła Ewangilckiego na potrzeby Urzędu ; ----ci co zprosili gości do Europy . bez komentarza hm hm
loooo
5 lata temu
Brawo Pis!
Rrr
5 lata temu
Jak ja nienawidze tych szkopow
BOLO
5 lata temu
Ciekawe czy ten urząd działający w myśl przepisów uchwalonych przez Adolfa Hitlera, miałby odwagę odebrać dziecko rodzinie muzułmańskiej?
polaczek
5 lata temu
kto uwierzy w takie bzdury PISane... antykampania zeby odwrocic uwage...
Polak
5 lata temu
kochamy Pana Ministra Ziobro on Polaków nie zostawia
Mały
5 lata temu
Da się??? DA!!!!! Za pęło i peslu się nie dało,a teraz się da!!!!!!
bDUkdAKj
VERSAILLES
5 lata temu
ghost napisał "czas wstać z kolan!!" Właśnie pod koniec 2015r wstaliśmy z kolan i tylko lemingi nie są tego świadomi. Dobitnym tego przykładem są błyskawicznie podjęte działania polskich władz (nareszcie polskich, bo wcześniej były tylko POlskie) w tej haniebnej sprawie odebrania dziecka polskiej rodzinie
obs
5 lata temu
Patrz Pan, obcy ludzie ta tacy dobrzy !
sas
5 lata temu
A w czasie okupacji Niemcy nie zabierali dzieci Polakom ?
człowiek
5 lata temu
Szkop to szkop i zawsze będzie szkopem....
ghost
5 lata temu
pora przypomnieć sobie słowa Roty M. Konopnickiej, zwłaszcza fragmentu: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Ni dzieci nam germanił... czas wstać z kolan!!
axel
5 lata temu
To dlatego, że od lat wisimy u klamki UE, Anglii, Niemiec i in. To dlatego, że celowo zniszczono nasz przemysł i polskich przedsiębiorców, to dlatego, że "nasz" rzekomo rząd nadal nie chce uwolnić potencjału gospodarczego tłumacząc, że to byłoby sprzeczne z prawem Unijnym (Morawiecki). To dlatego, że polska Premier jedzie w podskokach do Brukseli tłumaczyć jakiemuś rozczochranemu Belgowi z zepsutymi zębami, dlaczego Polska nie jest wielbłądem. To przez takie brednie i wasalskie zachowanie mają nas głęboko gdzieś. Kiedy znajdzie się ktoś, kto walnie wreszcie pięścią w stół i powie: "DOŚĆ TEGO !" ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić