REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Wojciech Darewicz16.03.19 (15:27)

Niezwykły gest laureata nagrody Nobla

George P. Smith otrzymał Nobla w dziedzinie chemii. W ramach cyklu #DziennaDawkaDobregoNewsa, chcemy pokazać wam, co zrobił z pieniędzmi, które dostał wraz z prestiżową nagrodą.
Getty Images

Dostał 250 tys. dol. Mógł zatrzymać pieniądze dla siebie. Jednak wolał przeznaczyć je na szlachetny cel. Jako akademicki wykładowca przekazał całą sumę studentom. Pieniądze zasilą fundusz stypendialny przeznaczony dla studentów nauk humanistycznych.

To może niektórych zaskoczyć, ale pierwszym tytułem jaki zdobyłem był licencjat z dziedziny sztuki. To czego się wtedy nauczyłem, było trampoliną do zdobywania dalszej wiedzy i zrozumienia jak ważna w życiowym rozwoju jest kultura. Ufam, że wiedza uzyskana poprzez studiowanie nauk humanistycznych, wzbogaci życie przyszłym studentów mojej uczelni, bez względu na to, jaką ścieżkę zawodową wybiorą w przyszłym życiu – powiedział Smith.

REKLAMA

Jego gest został doceniony. Władze uczelni, na której wykłada 77-latek, w akcie solidarności zdecydowały się przekazać na fundusz dodatkowe 300 tys. dol. To nie wszystko. Ustanowiono nowe prawo. Od teraz każdy pracownik Uniwersytetu w Missouri, który otrzyma Nobla, dostanie 100 tys. dol. nagrody. Dotyczy to również samego Smitha.

Nobla otrzymał w 2018 roku. George P. Smith, wspólnie z Gregorym P. Winterem, został doceniony za zastosowanie metody prezentacji fagowej do peptydów i przeciwciał.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Nagroda Nobla w dziedzinie leczenia chorób pasożytniczych

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij