Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller13.01.18 (16:00)

Niszczą wnętrza sklepów H&M. Eskaluje konflikt o "rasistowską" reklamę

Skandal wywołany użyciem w sklepie H&M czarnoskórego dziecka do prezentacji bluzy z napisem "Najfajniejsza małpa w dżungli" wybuchł z nową siłą w RPA. Tamtejsi aktywiści zdemolowali wnętrza sklepów w kilku miastach.
Twitter.com/JacaNews

Fala przemocy rozlała się po korytarzach czterech centrów handlowych. Policja zmuszona była użyć gumowych kul do uspokojenia sytuacji. Przypadkowi klienci zmuszeni byli uciekać przed krzyczącym tłumem w strojach najbardziej skrajnej partii opozycyjnej. Zniszczony został m.in. flagowy sklep H&M w RPA, w Sandton, na przedmieściach Johannesburga.

REKLAMA

Dobrze zorganizowana akcja ruszyła tuż po otwarciu sklepów w sobotni poranek. Do sieci trafiły nagrania i zdjęcia pokazujące ludzi w czerwonych ubraniach Economic Freedom Fighters ściągających ubrania z wieszaków czy przewracających manekiny - donosi "Daily Mail".

Rzecznik EFF pochwalił działania zwolenników swojej partii. Wytłumaczył, że to jest cena, którą szwedzka sieć handlowa "płaci za swój rasizm". H&M posiada sklepy w RPA od 2 lat. Niemal od początku stała się obiektem krytyki za brak używania czarnoskórych modeli i modelek.

Sieć sklepów wycofała reklamę z brytyjskich i amerykańskich sklepów internetowych. Zielona bluza została też wycofana ze sprzedaży. Ze strony dyrekcji firmy padły słowa przeprosin "dla każdego, kto poczuł się dotknięty". Niemniej zrzut ekranowy z kontrowersyjnym zestawieniem hasła i czarnoskórego dziecka krąży nadal po sieci.

*Zobacz także: Nietypowa akcja niemieckiego supermarketu *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij