Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Niższe podatki od 1 stycznia 2017 r. Zobacz, kto skorzysta!

34
Podziel się:

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy obniżającej podatki dla małych przedsiębiorców (podatników CIT). Jest to realizacja zapowiedzi zawartej w expose premier Beaty Szydło.

pieniądze
pieniądze (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami, niższa stawka podatku CIT wyniesie 15 proc. zamiast 19. Obejmie podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług nie przekroczy w poprzednim roku podatkowym równowartości 1,2 mln euro (obecnie ok. 5,2 mln zł). Preferencja ta będzie dotyczyła także podatników rozpoczynających działalność.

*W projekcie zaproponowano także zmiany doprecyzowujące obecne przepisy. *Projekt zakłada m.in. zmianę zasad ustalania przychodu z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółce, w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część. W ten sposób zostanie wyeliminowana możliwość sztucznego generowania straty.

Uproszczenie i uszczelnienie to zasady, którymi będziemy się kierować, tworząc prawo podatkowe. Dlatego obniżamy stawki dla rozpoczynających działalność, jednocześnie zamykamy luki podatkowe, którymi wyciekały pieniądze – argumentuje minister finansów Paweł Szałamacha.

Projekt został już skierowany do konsultacji. Przewiduje on, że nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2017 r. Zmiany nie wpłyną negatywnie na finanse publiczne. Ubytek spowodowany mniejszymi wpływami wynikającymi ze stosowania niższej stawki podatku (ok. 270 mln zł rocznie) ma być zastąpiony dodatkowymi dochodami, wynikającymi z uszczelnienia systemu podatku dochodowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
snj
7 lat temu
Vat,Cit ,podatek dochodowy itd.itp. a reszta ochłapów dla podatnika.
Boss
7 lat temu
ZUS obniżyć składka maksymalnie 300 zł jednakowa dla wszystkich bez względu na to ile zarabiają potem emerytura państwowa również jednakowa dla wszystkich to jest równość sprawiedliwość a nie za nieproduktywnych pasożytów utrzymywanych z podatków odprowadza się po kilka tysięcy zł składek żeby mieli godne emerytury na które pracują ludzie którym zabiera się połowę dochodów a potem mają po kilkaset złotych na starość minimalne ,składki i podatki świadczenia gwarantowane dla wszystkich na jednakowym poziomie zarabiasz dostajesz swoje pieniądze do ręki i sam decydujesz co z nimi robisz
Paweł
7 lat temu
Sądzę że jakiś burak zablokował opcję OK
teed
7 lat temu
a w 2017 pis będzie jeszcze rządził ?
OBROTOWY
7 lat temu
PROSZĘ - O podatek sprawiedliwy 2% OBROTOWY od przychodu WSZYSCY. FINANSOWANIE wszystkich zarejestrowanych PARTII co rok KAŻDY DOROSŁY po 5 zł (wyłącznie5zł) na DOWOLNĄ.
gosc
7 lat temu
Ja jestem za obnizeniem najbardziej dernego podatku jakim jest ZUS,a nawet za calkowitym zniesieniem
krystek
7 lat temu
Petru i Po zapomniało o pokrzywdzonych dzieciach jeszcze nie narodzonych im też się należy 500 zł.
wawa
7 lat temu
LUDZIE! - przecież to tylko pięćdziesiąt złotych rocznie!!!!!! Wielka pompa a korzyści żadne! PIS to kupa śmiechu i komunistycznej propagandy!!!!
emu
7 lat temu
brawo do rządu!
PoJkLsjAhnTuI...
7 lat temu
Powiem tak cieszę się że coś ma iść w dół a nie w górę jak za PO gdzie żyło się dobrze tylko byłym komuchom i urzędasom. Ale tak jak większość pani Premier i ekipa z PiS, w ZUS, VAT dosłownie okrada i niszczy zwykłych ludzi jak i początkujące małe firmy dla których prowadzenie wszelkich form małej działalności wiąże się z szeregiem chorych biurokracji i podatków. To trzeba zmienić tak jak to się zmienia na Węgrzech za Orbana gdzie lgną tam nowe firmy. Po za tym UNIA z tym chorym Tuskiem z PO musi zostać rozwiązana, niemiecki kapitał w Polsce ograniczony a imigranci - GET OUT!
dixon
7 lat temu
kwa kwa kwa kwa kwa kwa. dobranoc.
Maxymilian
7 lat temu
A emeryci, dostajemy ochłapy a jeszcze od tego płacimy podatek. To barbarzyństwo. W Anglii kazda osoba jest zwolnina z podatku do kwoty 11 tys funtów rocznie a u nas jak zwykle grabi się najbiedniejszych
jano 89
7 lat temu
a NFZ za co bierze pieniądze jak do lekarzy trzeba iść prywatnie chyba że przewidzisz miesiąc wcześnie że coś ci wpadnie do oka czy bedzie cie bolec kolano itp
gość
7 lat temu
Super,świetny pomysł
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić