Nocleg tylko dla odważnych. Skorzystałbyś?

Czy ktoś z was chciałby spędzić noc w katakumbach u boku sześciu milionów martwych paryżan? Na pewno znajdą się jacyś chętni.

Katakumby w Paryżu
Katakumby w Paryżu (East News)

*Strona internetowa Airbnb, zaskakuje klientów swoją ofertą. *Portal proponuje spędzić Halloween w przerażających paryskich katakumbach. Jeżeli nie boicie się takich makabrycznych atrakcji jak czaszki czy kości. Warto spróbować. Na poszukiwaczy mocnych wrażeń czeka wygodne łóżko, kolacja ze specjalnym koncertem oraz śniadanie. Wygląda jak normlana oferta noclegowa.

Przeniesienie ludzkich szczątków z paryskich cmentarzy do katakumb rozpoczęło się pod koniec XVIII wieku. Władze miasta doszły do wniosku, że rozkład ciał na cmentarzach źle wpływał na zdrowie paryżan. Mówi francuskiej agencji prasowej Sylvie Robin kurator katakumb.

*Katakumby odwiedza rocznie około 500 000 tysięcy turystów. *Straszne miejsce jest często wynajmowane przez ekipy filmowe oraz organizatorów pokazów mody. W swoich dziełach pisarze tacy jak Victor Hugo, Gaston Leroux i Anne Rice inspirowali się paryskimi kryptami. Katakumby mogą zostać sprywatyzowane. Według paryskiego ratusza przekształcenie własnościowe zabytku pozwoli zwiększyć i znaleźć nowy kapitał oraz zachowa dziedzictwo podziemi.

Portal Airbnb oferujący oryginalny nocleg funkcjonuje od 2008 roku. Obecnie posiada około 40 milionów użytkowników na całym świecie. Sieci hotelowe patrzą nieprzyjemnym okiem na stronę internetową, która według nich lekceważy prawa podatkowe, pomimo że Airbnb niedawno uiścił podarek turystyczny obowiązujący w Paryżu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić