Nocne walki w w Berlinie. Rannych ponad 100 policjantów

26

Demonstracja lewicowych aktywistów przerodziła się w walkę z policją. Zatrzymano blisko sto osób. 123 policjantów zostało rannych.

Nocne walki w w Berlinie. Rannych ponad 100 policjantów
(PAP)

Liczenie rannych i strat rozpoczęto dopiero po zakończeniu wielogodzinnej potyczki na ulicach Berlina. Pokojowy na początku charakter demonstracji przeciw eksmisjom z budynków zajmowanych przez aktywistów skrajnej lewicy zaburzyło rzucanie butelkami, kamieniami i petardami podaje RMF.

*Manifestujący kopali i bili pięściami policjantów. * Uszkodzono kilka radiowozów. Spłonęło też kilka cywilnych samochodów. Policja odpowiedziała gazem i pałkami.

Przemoc skończy się, gdy policja przestanie wyrzucać ich z budynków - takie ultimatum postawili protestujacy, jednak funkcjonariusze argumentują, że działają tylko na zlecenie właścicieli obiektów, którzy nie radzą sobie z lewicowymi aktywistami.

Opozycja chce z dalej negocjować z ekstremistami. Za kilka tygodni zaplanowane są kolejne eksmisje, a jesienią wybory w Berlinie, co oznacza, że na spokój w stolicy Niemiec w te wakacje lepiej nie liczyć.

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić