Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Nowa awantura o Smoleńsk? Kontrowersyjne rozporządzenie MON

58
Podziel się:

Poznań przygotowuje się do uczczenia pamięci ofiar Czerwca 1956 roku.

Poznań
Poznań (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Andrzej Otrębski)

Wokół obchodów okrągłej rocznicy Poznańskiego Czerwca narastają kontrowersje. Według doniesień "Gazety Wyborczej" Antoni Macierewicz wydał rozkaz, by w trakcie uroczystego apelu z udziałem prezydentów Polski i Węgier wspomnieć również ofiary katastrofy smoleńskiej. Informacje te miał potwierdzić komendant poznańskiego garnizonu major Wojciech Nawrocki.

Takie polecenie wydał minister obrony narodowej i obowiązuje w całym kraju. Treść apelu pamięci musimy uzgadniać z departamentem w MON. Bez ofiar katastrofy smoleńskiej nie zostanie zaakceptowany - powiedział.

Rozporządzenie szefa MON zaskoczyło współorganizatorów uroczystości. Przedstawiciele Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956 r. oraz NSZZ "Solidarność" Wielkopolska nie zostali o nim poinformowani. O wzmiance na temat ofiar katastrofy smoleńskiej zawiadomiono natomiast prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który najwyraźniej nie jest zachwycony decyzją Antoniego Macierewicza.

Chcąc uszanować wolę kombatantów, nie miałem pola manewru. Przykro mi, że Minister Obrony Narodowej wydaje takie dyspozycje. Mam nadzieję, że to się zmieni. W przypadku czekających Poznań uroczystości nie widzę związku między katastrofą smoleńską a uczczeniem Poznańskiego Czerwca'56 - powiedział Jaśkowiak w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zgodnie z poleceniem szefa MON "w treści wszystkich Apeli Pamięci i Apeli Poległych odczytywanych podczas uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej umieszczone będą zawołania dotyczące katastrofy lotu TU-154M pod Smoleńskiem".

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
barbi
6 lat temu
ale sie dajecie pod`puszczac...
szechter
6 lat temu
Wyborcza?=Gówno Prawda=Gadzinówka=Wybiórcza,nawet na POdtarcie się nie nadaje.
zimny
6 lat temu
I gdzie ta awantura,znów POwcy się zagotowali?,niech sobie bulgoczą na łamach gadzinówki.
zimny
6 lat temu
I gdzie ta awantura,znów POwcy się zagotowali?,niech sobie bulgoczą na łamach gadzinówki.
dasdas
6 lat temu
Jak do tego dojdzie to wybuczeć jak Kurskiego w Opolu i w czym problem?
Anka
6 lat temu
Zacietrzewienie Macierewicza to schizofrenia !!!!
KUREK
6 lat temu
ZASTANAWIAM SIE DLACZEGO ANTEK BYL W UKRYCIU PRZED WYBORAMI WIEC TERAZ PROSZE CIE SCHOWAJ SIE I NIE MAC NIE KOMPROMITUJ MNIE PRZED ZNAJOMYMI KTORZY WIEDZA ZE JESTEM ZWOLENNIKIEM DOBREJ ZMIANY PANI PREMIER WIEC ANTONI PROSZE ZOSTAW SMOLENSK I TE TRAGEDIE NIE ROZDRAPOJ RAN
bsd2
6 lat temu
Tym bardzo miłującym polskość i wartości narodowe, a taką bez wątpienia jest nasz język polski, chciałbym przypomnieć, że jeśli mówimy o POLEGŁYCH, to odnosi się to do tych, co stracili życie w walce. Natomiast jeśli mówimy o tych, co stracili życie w wyniku wypadku, mówimy, że ZGINĘLI. Zatem, jeśli Jest Apel Poległych, to tych, co w boju, a ci, co stracili życie w wyniku wypadku, to ewentualnie Apel.. hmm.. Zginionych??
Gość
6 lat temu
Bicie piany przez ciemnogród i zacofanie staje się żenujący .
adam
6 lat temu
Polegli w walce o Wolną Polskę .
Obserwator
6 lat temu
Macierewicz nadaje się jedynie do leczenia. Jeśli ten pan jest ministrem obrony narodowej to znaczy, że może nim być każdy.
1650
6 lat temu
Powinni przeczytać nazwiska kolegów Antka z Tworek.
Jacek
6 lat temu
Kiedy w Polsce będzie wreszcie normalnie?
sfbg
6 lat temu
ludzie jaśkowiak to najgorszy prezydent, mamy nadzieję że rychu grobelny wróci. bo ten to jest porażka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić