Nowa, kontrowersyjna tradycja wigilijna

Selfie przy wigilijnym stole to już tradycja. Za kilkanaście lat być może będzie tak trwała, jak dzielenie się opłatkiem.

Nowa, kontrowersyjna tradycja wigilijna
(Shutterstock.com)

Święta bez tabletów, i phonów, czy komputerów? To niemożliwe. Polacy chętnie korzystają z technologii przy wigilijnym stole. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na grupie ponad 13 tyś. ludzi, w Polsce i 12 innych krajach europejskich – nowoczesne technologie towarzyszą nam przez cały świąteczny czas.

Blogi i serwisy kulinarne to w tym czasie najchętniej odwiedzane przez nas miejsca w wirtualnej przestrzeni. Przeglądamy je w poszukiwaniu inspirujących pomysłów na świąteczny stół. Prawie połowa badanych wykorzystuje internet do pobierania kolęd. Większość Polaków jest zgodna, że technologia jest dopuszczalna na tyle, na ile służy spędzaniu wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Jak technologia ma się na świetach u Kowalskiego? Prawie każdy z nas (82 proc.) wyśle życzenia świąteczne za pomocą SMS-a. Spora grupa ludzi (74 proc.), uważa, że selfie z rodzina przy wigilijnym stole jest jak najbardziej dopuszczalne. Wigilia na Facebooku, aktualizacja statusów, publikacja postów to rzeczywistość 33 procent respondentów.

W święta zapominamy o pracy, ale nie o związanych z nią mediach. W tym okresie skupiamy się na najbliższych i na odpoczynku, ale aż ponad 20 procent Polaków sprawdza pocztę firmową. Apelujemy! Może jednak ten jeden dzień sobie to darujmy?...

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić