aktualizacja 

Nowa seks lalka zniszczy nasze życie. Biją na alarm!

Naukowcy ostro sprzeciwiają się seks robotom.

Erotyczne lalki mogą być niebezpieczne
Erotyczne lalki mogą być niebezpieczne (freeimages.com, Content License)

Takie zastosowanie technologii jest niepotrzebne i niepożądane - mówi dr Kathleen Richardson z De Montfort University w Leicester w rozmowie z BBC News.

Rozwój technologii powoduje, że mechaniczne seks lalki wyglądają coraz bardziej realnie. A to w efekcie może zagrozić prawidłowemu rozwojowi społeczeństwa - ostrzega Richardson. Zdaniem specjalistów zabawki rujnują życie prywatne, doprowadzają do traktowania kobiet w sposób przedmiotowy i osłabiają relacje damsko-męskie.

Jednak producenci tego typu gadżetów problemu nie widzą. Firma Abyss Creations zapowiada, że wkrótce na rynek trafią inteligentne roboty wyposażone w elementy elektroniki. Zdaniem prezesa firmy, istnieje realne zapotrzebowanie na tego typu produkty.

Nie próbują zastąpić żony ani dziewczyny. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie są obecnie z nikim w relacji - mówi Douglas Hines.

Nowy robot - Roxxxy - ma nie tylko ograniczać się do zaspokojenia potrzeb seksualnych jej właściciela, ale i umilać czas rozmowami.

W opozycji do naukowców staje też David Levy, autor książki "Love and Sex with Robots". Uważa, że ze do 2050 roku intymne relacje między robotami a ludźmi staną się powszechne - pisze BBC News.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić