Nowe linie lotnicze. Stewardesy w hidżabach, bez modlitwy nie polecisz

Na pokładzie samolotów malezyjskiej linii Rayani Airlines obowiązuje prawo szariatu.

Rayani Airlines
Rayani Airlines (Facebook.com)

To pierwsza linia lotnicza na świecie, która przestrzega wszystkich zasad szariatu. Na pokładzie samolotów Rayani Airlines panuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, podawane posiłki i napoje są w 100% halal, a przed startem ma miejsce obowiązkowa modlitwa. Zarówno stewardesy, jak i muzułmańskie pasażerki nowej linii lotniczej muszą nosić hidżab, by zakryć włosy. Kobiety innych wyznań są natomiast zobligowane do założenia "przyzwoitego" stroju przed wejściem na pokład.

Na razie Rayani Airlines oferuje loty wyłącznie wewnątrz Malezji. Linia ma dwa Boeingi 737-400, które operują pomiędzy Kuala Lumpur a Kota Bahru i Langkawi. Jednak zgodnie z ambitnymi planami rozwoju linie będą obsługiwać również tereny na Bliskim Wschodzie. W przyszłym roku w Wielkiej Brytanii ma pojawić się Firnas Airways - przewoźnik, który będzie w pełni przestrzegał zasad szariatu.

Na świecie istnieje już kilka linii lotniczych, które respektują niektóre z islamskich praw. Na pokładzie samolotów linii Emirates nigdy nie serwuje się wieprzowiny, a w przypadku linii Etihad tuż przed startem odmawiana jest obowiązkowa modlitwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić