Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Nowe Playstation potwierdzone. Co ze starymi grami?

3
Podziel się

To już pewne. Sony wzbogaci swoją ofertę na konsolowym rynku o nową maszynę. PS4 o roboczej nazwie "Neo" ma być przeznaczone dla najbardziej wymagających.

Nowe Playstation potwierdzone. Co ze starymi grami?
(flickr.com, Farley Santos)

Plotki o odświeżonej konsoli japońskiego producenta krążyły od dawna. Jak wynika z wypowiedzi szefa Sony dla "Financial Times", nowe Playstation będzie przeznaczone dla hardkorowych graczy. Największym zaskoczeniem jest jednak fakt, że sprzęt nie zostanie zaprezentowany na przyszłotygodniowych targach elektroniki E3.

Nowa konsola będzie produkowana jednocześnie ze swoim starszym bratem. Tak jak zakładano, PS4 "Neo" będzie wspierał rozdzielczość 4K, wnętrze zostanie wyposażone w lepszy procesor, a wydajność dzięki udoskonaleniom zwiększy się na tyle, że nowa maszyna z powodzeniem poradzi sobie z grami w technologii wirtualnej rzeczywistości. A co z grami na zwykłą "czwórkę"?

Wszystkie gry będą wspierane przez standardowe PS4 i oczekujemy, że wszystkie bądź zdecydowana większość gier będzie również kompatybilna z "high-endową" wersją nowego PS4 - uspokajał Andrew House, dyrektor generalny Sony Interactive Enternaiment.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery ani ceny. Z wcześniejszych niepotwierdzonych informacji wynika, że nowa konsola powinna kosztować 399 dolarów, czyli powyżej 1,5 tys. złotych. Na rynku amerykańskim jest to cena o 50 dolarów wyższa od dotychczasowego modelu.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

KOMENTARZE
(3)
gieroj
6 lat temu
Podziękujcie producentom gier którzy produkują je masowo i gdzieś mają optymalizację. Niedługo będzie potrzebna nowa konsola co pół roku
SoeptE
6 lat temu
Te nowe PleySrejszyn to tylko podpicowana kość graficzna i tyle zmian, numerek jaki powinna posiadać to PS 4.2 no optymistycznie 4.3, japońce też się uczą pomału wypuszczać szajz jak reszta świata a szkoda :/
wasd
6 lat temu
a ja niedawno kupilem ps4 :V
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić