Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Nowe przepisy. Komornik nie ruszy 500 plus

43
Podziel się

Wysokość alimentów nie ulegnie zmianie, a komornik nie będzie mógł zająć świadczeń z programu 500 plus. W życie weszła nowelizacja ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy.

Nowe przepisy. Komornik nie ruszy 500 plus
(flickr.com, Philippe Pujol)
bETBWpvV

Beneficjenci programu mogą teraz założyć specjalne subkonto. Komornik nie będzie miał do niego wglądu - czytamy na stronach TVP.Info. Zmiany w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym dotyczą również świadczeń wychowawczych, z pomocy społecznej, rodzinnych lub z funduszu alimentacyjnego oraz dofinansowania dzieci w rodzinach zastępczych.

Otwarcie, prowadzenie i wypłaty z subkonta będą darmowe. Nie zapłacimy również za wydanie karty do bankomatu. To rozwiązanie jest prezydencką inicjatywą. Ma pomóc rodzinom, będącym w trudnej sytuacji finansowej, a które dotąd obawiały się komorniczej egzekucji. Wcześniej urzędnik zajmował wszystkie środki z rachunku bankowego dłużników, nie wiedząc, skąd one pochodzą. Nowe prawo ma na celu przeciwdziałać takim sytuacjom.

Rządowy program 500 plus działa od kwietnia. Świadczenie 500 zł miesięcznie przysługuje rodzicom na drugie i każde kolejne dziecko do chwili, gdy to ukończy 18. rok życia. W przypadku rodzin, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę (w rodzinach z niepełnosprawnymi dziećmi 1200 zł) rodzice otrzymują pieniądze także pierwsze dziecko, również do osiągnięcia przez nie pełnoletności.

bETBWpvX

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETBWpwy
KOMENTARZE
(43)
az
5 lata temu
PIS dzięki programowi 500+ KUPUJE głosy wyborców. Ja nie twierdzę, że nie trzeba pomagać ale róbmy to z głową. Dać te pieniądze dyrektorom przedszkoli, szkół. Darmowe dojazdy,obiady,książki,basen,zajęcia dodatkowe. Objęto by wszystkie dzieci, nie trzeba zatrudniać do obsługi nowych pracowników i przede wszystkim ludzie pijący nie dostaliby kasy do ręki!!!!
em
5 lata temu
moim zdaniem spłacenie zadłużenia to powinien być pierwszy krok do poprawy sytuacji rodziny. W przeciwnym wypadku, zadłużenie dalej będzie nie spłacane a odsetki będą rosły. Głupi duda
Polak
5 lata temu
Niestety Polacy to dziwny naród ten co sam nie ma zrobi wszystko żeby ten co ma ,szybko stracił , nie ma drugiego takiego narodu jak nasz , bolesna prawda jeden drugiego kopie jak i tak już leży na ziemi . Wstyd mi za Polaków ,zobaczcie np. Niemcy od lat na dzieci płacą kinder gelt po 180 euro na dziecko w tym leki i leczenie dzieci są za darmo , nawet mała miejscowość organizuje zabawy ,boiska do piłki z trenerem , imprezy itp.wstydzili byście się ci którzy piszecie takie komentarze ,
bETBWpwz
Nienawidzę pi...
5 lata temu
Pis dzięki 500+ został największym producentem patologii w Europie wschodniej
Tt
5 lata temu
... Każdy człowiek patrzy na własną kieszeń! Boli, gdy ktoś otrzymuje wsparcie, a sam go nie ma. Wywody: Państwo się zadłuża? ME 2012 jedna impreza: koszt około 20 tys. na osobę od noworodka do starca! Ktoś liczy ile kosztuje 1km drogi i eksploatacja? W Polsce wielu ludzi nie ma kasy na bilet PKP. Dla kogo autostrady? Dlaczego wszystko co jest korzystne dla społeczeństwa jest torpedowane? Zwyczajnie zazdrościć jeden drugiemu ludzie potrafią. Siedzą w chacie i obgaduja! Kto komu broni iść do drugiej pracy, zbierać złom, drewno w lesie na opał wyrobić i mieć taniej opał, a nadwyżkę odsprzedać. Grzyby w lesie od ch... bo pogoda sprzyja. Nie lepiej siedzieć na dup... i bluzgać bo długi rosną. Czyje? Gdzie te ceny urosły? Zamiast płakać zabrać się za siebie. A dzieci? Dzieci nie ma się dla kasy, a z wyboru! Chcesz miej, nie chcesz to nie. Bez względu na wszystko +500 to jasny sygnał. Dzieci dla Narodu to największy skarb. W kogo inwestować i dla kogo. Dość już Nas ograbiono !
Tt
5 lata temu
Płacze każdy kto wychował troje i więcej dzieci, a mają 18 lat lub więcej. Płaczą ci co mają jedno. Płaczą ci co wogole dzieci nie mają. Więc wyjaśnienie! +500 mogło być co najmniej od 2004 roku. Dla równania szans było sporo kasy ostatnie 12 lat. Kasa szła na programy edukacyjne, kursy szydełkowe itp. Miliardy! Fundusze socjalne to np. Niemcy, na nich się wzorujemy. Tam każdy człowiek korzysta z wsparcia. Czy Ktoś płakał jak zasiłek dla bezrobotnych był dla każdego? I co się działo? Każdy tracił pracę i szedł w szarą strefę! To też była patologia! Niestety część społeczeństwa ok.10% nawet, gdy dostanie lokum socjalne, zasiłek, +500 i darmowe jedzenie z "Caritas" będzie zwyczajnie Patologią bo tak się nauczyli. Pozostałe 90% co mają dzieci dorosłe. O co płacz? Za chwilę wnuki skorzystają, cała rodzina! +500 to pomoc dla 90% dzieci i rodzin. Nawet jak Ktoś nie ma dzieci, a prowadzi sklep skorzysta. Sprzeda więcej, popyt nakręca produkcję! To są miejsca pracy, pomoc dla każdego. Każdy...
sprawiedliwy
5 lata temu
no widze że ludzi szlak trafia ,bo im się nie należy ---pomysł dobry ,sprawdza się wspiera szczególnie wielodzietne rodziny -- ubóstwo ustąpiło w tych rodzinach ,------ to dobrze że są wielodzietne rodziny, a tym co tak dużo mają do powiedzenia powiem jedno - też sobie zróbcie 5 albo7 dzieciaków i nie będzie wam żal i rosnąc zacznie dzietność ,ja nie korzystam z tego udogodnienia ale bardzo kibicuje tej ustawie jest ok ---kasa trafia tam gdzie powinna bo wcześnie trafiała tylko do bogatych i cwanych!
Pacjent
5 lata temu
Płaciłem do tej pory za lek przeciwrakowy niecałe 30 zł, a teraz prawie 300. Być może to właśnie ja płacę na 500?+.
Czyż nie?
5 lata temu
Przecież im więcej rodzina ma dzieci, tym mniej ma ochotę na kolejne. A więc to przede wszystkim tym, którzy mają jedno dziecko należałaby się zachęta. Ponadto, jeśli życie liczy się od poczęcia, to za narodzone dziecko należy się wyrównanie za dziewięć miesięcy
X
5 lata temu
A wcześniej to renty nie były przyznawane nieodpowiednim ludziom? Oni je przepijali ale było dobrze...???
gosc
5 lata temu
tak mnie wygonic z kraju albo do wiezienia zamknac i poglebiac dziure w budrzetowa , napuscic ukraincuw do polski i robic ukrainskie dzieci moje mialy tylko 100 zloty pl rodzinnego i ja bez pracy i zasilku. piekne czasy i sprawiedliwosc brwo polsko i polacy.
Lech Sztachet...
5 lata temu
Czyli 500+ można spokojnie przepić, a 500 zł zasiłku można sobie zostawić jako pińcet plus. No chyba program nie obejmuje ewidencji banknotów, którymi wypłacane jest świadczenie?
Beata Sz.
5 lata temu
Jaki rząd takie datki dla meneli i dzieciorobów patologia po polsku
bETBWpwr
soli
5 lata temu
widać po komentarzach komu zazdrość bo ktoś nigdy nie zarobi tyle co innych stać na luksusy. Bogaci ludzie też biorą 500+ bez komentarza
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić