o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Nowe wojsko oferuje 300 zł miesięcznie "za gotowość"

72
Podziel się

Do końca 2018 roku powstanie brygada Obrony Terytorialnej. Żołnierze przejdą badania psychologiczne, dostaną wynagrodzenie i broń.

Nowe wojsko oferuje 300 zł miesięcznie "za gotowość"
(Forum)
bDUyrzBx

*MON stawia na ochotników. *Tylko część stanowisk jest przeznaczona dla żołnierzy zawodowych. A z ochotnikami będą zawierane kontrakty na okres od 2 do 6 lat, ich służba będzie polegała na odbywaniu ćwiczeń okresowych.

Żołnierze zawodowi będą odpowiedzialni za przygotowanie podległych pododdziałów do realizacji zadań zgodnie z ich przeznaczeniem w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Dowództwo będzie planowało, organizowało i prowadziło ćwiczenia oraz utrzymywało gotowość mobilizacyjną i bojową - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz.

Wynagrodzenie będzie zależało w dużej mierze od stopnia wojskowego. Dodatkowo będzie się składać z części „za gotowość”, czyli około 300 zł miesięcznie oraz „za ćwiczenia”, tj. ok. 85 zł za dzień. Zatem kwota wynagrodzenia wyniesie ok. 500 zł miesięcznie.

bDUyrzBz

Docelowo powstanie 17 brygad. Resort obrony narodowej szacuje, że budowa całego systemu zakończona zostanie do 2021 roku. Jednak nabór nie zostanie rozpoczęty, póki nie zostaną zmienione uwarunkowanie prawne.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUyrzCa
KOMENTARZE
(72)
Anonymus___
5 lata temu
Nie szukają wariatów, tylko osób zwanych patriotami pełno sprawnych chłopaków, którzy w razie potrzeby stawią czoło, a nie pipek siedzących przed monitorem, żyjemy w wolnym kraju, chcesz idziesz niechcesz nie idziesz, zdania jestem, że brak obowiązkowej służby wojskowej, gdzie kiedyś z pipek robiono mężczyzn powinna wrócić do łask, aktualnie jej brakuje i gównobaza z rurkach staje się wielkimi pipkami w tysiącach młodych osób….. gdzie brakuje im wartości, za którą kiedyś oddawano życie w jej obronie, w obronie POLSKI !!!
Igor
5 lata temu
Było 11 Brygad WOP ,było 19 pułków OTK ,ale solidaruchy je rozwiązali i zlikwidowali bo im komuną śmierdziało.Jaki tego efekt? Nie ma komu skutecznie chronić granic Polski ,bo ta nieudolna Straż Graniczna którą utworzono na niemiecką modlę ,na wzór Grenzschutz , to totalna porażka .Kto chce i jak chce przechodzi ,wchodzi i wychodzi przez nasze granice jak mu się podoba.A i w głębi kraju też niema komu kontrolować ruchu obcokrajowców bo ..NIEMA OTK .Teraz coś zaczynają tworzyć, jakieś bliżej nieokreślone "pospolite ruszenie" ,na zasadzie "Kupą mości panowie". A to jest jakieś wielkie nieporozumienie i do niczego nie podobne.Totalna porażka.
wron
5 lata temu
Jakoś za PRL-u nam nikt nie płacił i wszyscy byliśmy gotowi , i młodzi nie słuchajcie tych bzdetów , że ludzie nie chcieli bić się za ojczyznę w tamtych czasach , bo jakieś pojedyńcze przypadki przy pomocy ogromnych grantów rozdmuchiwane są do niemożliwych granic . Byłem w tamtych czasach szeregowcem jako cywil nie wyróżniałem się , natomiast na przepustce miałem wszystkie możliwe "ulgi od społeczeństwa" - zapomnienie zakupu biletu np.pociąg - przymykano oko , na zabawę , dancing za darmo itp.
bDUyrzCb
zx
5 lata temu
Dla czego politycy pisu tak bardzo pragną wojny z Rosją?
Lam
5 lata temu
A jakie mundury są przewidziane dla tych formacji?! -BRUNATNE KOSZULE?!
Najnowsze komentarze (72)
Jamci
5 lata temu
Czyli dużo broni na rynku poza jakąkolwiek kontrolą. A może by tak wydać im tylko szabelki. Ilość żołnierzy amatorów ma małe znaczenie przy wyszkolonych armiach żołnierzy zawodowych.
NameLessOne
5 lata temu
PiS szkoli swoje SS. Z tego co słyszałem, podstawą ma być odpowiednia "patriotyczna" postawa.
polonus z kan...
5 lata temu
BEDZA TO szturmowe oddzialy macierewiczowskiej pissjugend wspierajace bronia tych juz istniejacych z palkami w reku .ABY NAS NIEPOKORNYCH , nieprawdziwych polakow naprowadzic na wlasciwa droge (gdy towarzysz jaroslaw uzna ze pozwalamy sobie na za wiele)
123456
5 lata temu
300zł za nic, Ciekawe czemu strażakom z OSP nie dadzą ZA gotowość.
olo
5 lata temu
300 zł za nadstawianie gardła ???????
Prorok
5 lata temu
Widać, że lewactwu najlepiej by pasował świat bez wojska, wojen, służb bo przecież jest wolność wyznaniowa i tolerancja gdzie wszyscy się kochają i walną nawzajem...
normalny obyw...
5 lata temu
Pan Bartłomiej Misiewicz niech idzie najpierw na uczelnie amerykańską typu West Point i później niech mówi o armii
emerytowany o...
5 lata temu
Większej głupoty i tak głupiego Ministra MON jeszcze nie było
bDUyrzBT
osp
5 lata temu
W takim razie wszyscy członkowie ochotniczych straży pożarnych powinni miesięcznie otrzymywać minimum 1000 zł dodatku. Nie dość, że są w gotowości od zawsze i zawsze to jeszcze biorą udział w realnych działaniach na co dzień oraz przechodzą permanentne szkolenia. Niejednokrotnie ich wyszkolenie i przygotowanie do działania jest lepsze od zawodowców. A może jakieś przywileje emerytalne dla ochotników?
licznik
5 lata temu
300 pln /ms plus 85 za cwiczenia?!ja bym nawe za 300pln/dziennie nie poszedl,amerykancy maja 1000usd/dzien
Sceptyk
5 lata temu
Formuła "pospolitego ruszenia" czy "partyzantki" już dawno się wyczerpała. To nie te czasy. Umiejętność naciśnięcia spustu "kałacha", dzisiaj nie wystarczy. Obecny żołnierz musi być wszechstronnie wyszkolony. Tego nie da się zrobić za małe pieniądze, i w trybie przyspieszonym. To długi i żmudny proces. Najważniejsza jest praktyka. Powiedzenie, "więcej potu na ćwiczeniach, mniej krwi w boju" będzie zawsze aktualne. Tylko zawodowa, dobrze wyszkolona i wyposażona armia może sprostać zadaniom, na współczesnym polu walki.
ona
5 lata temu
szukają samobójców za pól darmo.
Wyborca PiS
5 lata temu
Ale jestem głupi!!
Tomek
5 lata temu
Tytuł artykułu sam sobie wskazuje postawę mediów w Polsce ,, tylko kasa ,, ile zarobisz ,, ,,i czy to się opłaca,, - a gdzie patriotyzm ,bezinteresowność....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić