Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Nowy maluch wkracza do Europy. Nie obyło się bez kontrowersji

7
Podziel się:

Nie tak dawno hinduski producent Tata wprowadził na rynek nowe auto. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nazwał je Zica.

Nowy maluch wkracza do Europy. Nie obyło się bez kontrowersji
(Zdjęcie producenta)

To od razu wywołało burzę. Czytając je jako „zika” otrzymujemy bowiem nazwę wirusa, który jest według WHO światowym zagrożeniem. Przenoszą go komary egipskie i może powodować małogłowie u płodu. Udowodniono, że zika przenosi się również drogą płciową.

Decyzja o nazwie dla tego auta została podjęta wiele miesięcy temu, kiedy nikt nie był w stanie przewidzieć takiego rozwoju wydarzeń. W związku z nimi analizujemy jednak sytuację – powiedział wtedy Minari Shah, szef PR-u marki w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Guardian”

Tata poszła jednak po rozum do głowy. W obliczu wielu negatywnych komentarzy i ogólnego zamieszania z nazwą postanowiono o jej zmianie na Tiago. Maluch od Hindusów ma już więcej nie kojarzyć się z chorobą.

Zmiana przyszła w odpowiednim czasie. Tata chce zaprezentować Tiago podczas genewskiego salonu samochodowego, który rozpoczyna się 1. marca. Z nazwą Zica debiut mógłby być raczej niezbyt udany.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Cvb
7 lat temu
Ładne autko, ale czemu nazywacie je "Maluchem"? Maluch był tylko jeden. ;)
Laura
7 lat temu
jak nazwali to toczydlo wcale nas nie interesuje! wazne za ile Hindus chce go sprzedawac. sadzac po kosztach plac w Indiach na rynku polskim nie powinno toto kosztowac wiecej niz 10 tys. zl ( wraz z marza pazernego dilera , autoamtyczna skrzynia biegow i klima) :))))))
krystek
7 lat temu
Po i petru zapomniał jeszcze o pokrzywdzonych dzieciach jeszcze nie narodzonych.Im też się należy 500zł
Polak
7 lat temu
A co robią w Polsce? Jakie samochody osobowe sa polskie?
Gościo
7 lat temu
A z czym kojarzą się nazwy takich producentów będących od dawna na polskim rynku jak OSRAM i SIKU. Z tym, że ewidentną zbieżność z występującymi w polskim języku słowami owi producenci mieli i mają gdzieś, jak zresztą i całą zarządzaną przez zydów Polskę.
autodiesign
7 lat temu
Peugeot 206 z nowym grylem,komu Francuzi odsprzedali stare matryce do formowania blach?
CenaJestWazna
7 lat temu
Jak bedzie kosztowal do 4000€ to bedzie hitem w europie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić