Beata Kruk| 
aktualizacja 

Nowy Mur Berliński? Tak Niemcy chcą odseparować się od uchodźców

29

Mieszkańcom przedmieść Monachium przeszkadza hałas dobiegający z lokalnego ośrodka dla nieletnich uchodźców.

Nowy Mur Berliński? Tak Niemcy chcą odseparować się od uchodźców
(Youtube.com)

Kamienny mur jest formą kompromisu pomiędzy społecznością a władzami miasta. Jak informuje portal RT, konstrukcja ma osiągnąć 4 metry wysokości, co oznacza, że będzie wyższa niż słynny Mur Berliński. Mur będzie oddzielał niemieckie domy od ośrodka dla uchodźców, w którym obecnie przebywa 160 nieletnich przybyszów z Bliskiego Wschodu.

Nie wszystkim mieszkańcom przedmieść Monachium to rozwiązanie przypadło do gustu. Lokalny polityk Guido Bucholtz nazwał inicjatywę "absolutnym szaleństwem". Uważa, że mur będzie zbyt wysoki, a jego nawiązania do muru, który niegdyś dzielił Berlin, są zbyt wyraźne.

Poparcie dla tego typu przedsięwzięć nie jest w Bawarii niczym niezwykłym. Wielu tamtejszych polityków krytykuje proimigracyjną politykę Angeli Merkel. Ostatnie sondaże wykazały, że 4 na 5 mieszkańców regionu ma negatywne nastawienie wobec muzułmanów. Kilka miesięcy temu bawarski minister finansów wyraził w rozmowie z tygodnikiem "Spiegel" przekonanie, że uchodźcy powinni zostać odesłani z powrotem do swoich krajów w ciągu maksymalnie 3 lat.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić