Nowy ośrodek dla uchodźców. Tylko dla homoseksualistów

55

Placówka ma ponad 120 miejsc dla gejów, lesbijek oraz osób transseksualnych.

uchodźcy
uchodźcy (Youtube.com, Youtube.com)

Nowy ośrodek powstał w Berlinie. Marcel de Groot reprezentujący centrum Schwulenberatung, będące pomysłodawcą projektu powiedział "The Local", że przyświecała mu idea stworzenia azylu dla osób wykluczonych. Jak podkreślił, wielu imigrantów pochodzi z krajów, w których odmienna orientacja seksualna uznawana jest za przestępstwo. Utworzenie dla nich odrębnego ośrodka ma zapobiec aktom agresji ze strony innych uchodźców.

W berlińskich ośrodkach dla uchodźców dochodziło już do tego rodzaju incydentów. Imigranci znajdują się w przepełnionych placówkach, w których trudno o ochronę intymności. Zdaniem de Groota ważne jest, by uchodźcy nie żyli w strachu przed przemocą i dyskryminacją. Wielu z nich nie zgłasza aktów przemocy w obawie, że zakłóci to proces ubiegania się o azyl w Niemczech.

Niemcy prowadzą statystyki tego rodzaju ataków. Działające w Brandenburgii stowarzyszenie na rzecz gejów i lesbijek otrzymało pomiędzy sierpniem i grudniem 2015 roku 95 zgłoszeń o napaściach na homoseksualistów.

Ten strach jest paraliżujący, wiem to z doświadczenia - powiedział Mahmoud Hassino, syryjski dziennikarz i aktywista na rzecz praw gejów, który pracuje dla centrum Schwulenberatung.

W Niemczech istnieje już jeden ośrodek dla homoseksualnych uchodźców. Został otwarty na początku lutego w Norymbergi, jednak posiada miejsca tylko dla ośmiu osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić