Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Nowy patent Google. Pomoże uratować życie

1
Podziel się:

Specjalna klejąca maska ma uchronić życie pieszych i rowerzystów w razie wypadku samochodowego. Potrącone osoby mają przywierać do warstwy kleju na przodzie auta. Wynalazek będzie zastosowany w produkcji samosterujących pojazdów Google.

Nowy patent Google. Pomoże uratować życie
(flickr.com)

Patent znacznie wpłynie na bezpieczeństwo przechodniów. Jak czytamy w Newser, rzeczniczka prasowa filmy Google Rebecca Thompson tłumaczy, że osoby potrącone przez samochód często cierpią z powodu tzw. wtórnych skutków wypadku. Ukryty tuż pod wierzchnią wartwą maski klej zapobiegnie bolesnemu i groźnemu upadkowi na ziemię czy zderzeniu z innym samochodem.

Google swoim wynalazkiem chce zwiększyć bezpieczeństwo autonomicznych samochodów. Samosterującym autom zdarzają się kolizje. Co prawda większość z nich była do tej pory spowodowana nieuwagą innych kierowców, ale niedawno burzę w sieci wywołał wypadek Lexusa SUV’a Google, który z winy oprogramowania wjechał pod autobus.

Pomysł może niestety powodować odwrotne skutki niż pożądane. Kierowca samochodu przecież nie zawsze będzie w stanie kontrolować sytację na drodze z cyklistą lub przechodniem przyklejonym do maski. Zanim się zatrzyma lub przejedzie w bezpieczniejsze miejsce, może niechcący sprawić, że nogi poszkodowanego znajdą się pod kołami auta. Unieruchomiona w ten sposób osoba może też zostać uderzona przez inny pojazd.

Autor: Paulna Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Marcin
6 lat temu
prima aprilis było w kwietniu ... Jeśli już ma być klejąca maska to co z owadami i innymi zanieczyszczeniami?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić