Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Nowy sposób hakerów. Nie potrzebują internetu

33
Podziel się:

Wystarczy im podgląd na migającą diodę dysku twardego komputera.

Nowy sposób hakerów. Nie potrzebują internetu
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)

Migające światło może wiele zdziałać. Według naukowców z Uniwersytetu Bena-Guriona w Izraelu, wystarczy zainfekować komputer odpowiednim oprogramowaniem pochodzącym np. z pendrive'a. W ten sposób można sterować pracą diody, która informuje o pracy twardego dysku. Częstotliwość jej migania można zmienić w specjalny kod, który następnie odczytuje kamera (dron za oknem lub kamera z innego budynku) i przesyła dalej - informuje psych.org.

*Przesyłanie informacji w taki sposób jest praktycznie niemożliwe do wykrycia ludzkim okiem. *Dioda miga bowiem o wiele szybciej niż jesteśmy to w stanie dostrzec. Dlatego też nawet jeśli ktoś będzie siedzieć przy komputerze, nie zauważy, że coś jest nie tak.

*Taki sposób jest niezwykle groźny. *W firmach komputery, które nie są podłączone do internetu, przechowują najważniejsze dane. Dostanie się do nich osób niepowołanych mogłoby być w wielu przypadkach niezwykle niebezpieczne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(33)
Altonio
6 lat temu
Z jaką szybkością mogą kamery nagrywać bo dysk twardy pracuje na kilku MB/s czyli około kilku milinów zer i jedynek w każdej sekundzie.
Sokrates
6 lat temu
T tylko wizja przyszłości ...bynajmniej w Polsce i jeżeli jeszcze w ogóle będzie istniało takie państwo jak Polska bo przy takim ciągłym ataku politycznym przy używaniu swoich ludzi w Brukseli , prasie Niemieckiej w Polsce oraz ataku gospodarczym przez germanizację zakładów pracy ...i POlityki to szanse na utrzymanie odrębności narodowej Polskiej jest bardzo trudne ...
asdas
6 lat temu
"Sposób" jest jedynie ciekawostką, a nie rzetelnym wektorem ataku. Wpływają na niego dwa niezmiernie ważne czynniki, o których autor pewnie by wiedział, gdyby chociażby jakąś dobrą szkołę skończył. Po pierwsze, dane w ten sposób przekazywane są uszkadzane przez dodatkowe mrugnięcia diody pojawiające się bez przerwy podczas pracy komputera (podczas każdorazowego dostępu do dysku - czyli średnio kilkaset razy na minutę), do tego na mrugnięcia mają wpływ zastosowane kondensatory filtrujące napięcie. Po drugie, aby odczytać ów dane potrzeba koszmarnie drogiej i CIĘŻKIEJ kamery do zdjęć slow-mo. Zwykła kamera nie da rady przy 30fps - ogromna strata danych, ani nawet kamera super drona z 60fps - trochę mniejsze straty ale wciąż ogromne.
Edward
6 lat temu
Ja tam załatwię wszystkich i zasłonie żaluzje !!!!
Adam
6 lat temu
Widać , że autor nie miał już o czym pisać :-P każdy hacker wyda kasę na drona żeby sczytać dane z laptopa sąsiadki (zdjęcia z wakacji). Prościej jest zakosić tel. :-P
hahaj
6 lat temu
O kurde jakiś dron przeleciał za oknem, ledwie zdążyłem wyłączyć pornola. To na pewno od Ziobry.
Gościu
6 lat temu
Z drona przez okno? lub innego budynku? fok! Wyprzedzę hakerów i zakleję odrazu cały ekran bo jeszcze na to wpadną ;)
MiK
6 lat temu
Taa jak ktoś zainstaluje byle gierkę i puści w tle to dioda oszaleje i całe hakowanie psu na budę.
Piotr
6 lat temu
Panie Mateusz Pietruszka za ten artykuł weź pan się nachyl a ściana napewno Pana znajdzie.
dno
6 lat temu
i tak okazuje się że komputery to jednak wielkie ZŁOO same szkody pożytek nie wielki
co za głupota
6 lat temu
mój lapek niema diod świecących
na maku
6 lat temu
to jest nie istotne co jest napisane w tym czy innym artykule .Tylko się liczą wejścia na stronę ,a ty po każdym przeczytanym artykule myślisz "co to za bzdury wypisują"
Olac system
6 lat temu
Internet to jest puszka pandory lepiej go nie otwierac, bo jeszcze ugryzie i urazi
erpe
6 lat temu
Ta dioda informuje tylko o pracy twardego dysku i nic więcej nie da się zrobić bez ingerencji w elektronikę. Przestańcie szukać tanich sensacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić