o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Adam Dudkiewicz
|
aktualizacja

Nowy sposób Putina na Amerykanów. Podstawia piękne kobiety

19
Podziel się

Rosyjscy hakerzy zakładają fikcyjne, kobiece konta na Facebooku i zapraszają do znajomości amerykańskich żołnierzy. W ten sposób ekipa Putina inwigiluje armię Stanów Zjednoczonych.

U.S. Air Force Senior Airman Vadim Poleanschi, a 386th Expeditionary Logistic Readiness Squadron logistic specialist, displays an American flag behind his computer monitor at an undisclosed location in Southwest Asia on June 3, 2015. Poleanschi applied to become a United States citizen in late 2013, after joining the AF. (U.S. Air Force photo by Senior Airman Racheal E. Watson/Released)
U.S. Air Force Senior Airman Vadim Poleanschi, a 386th Expeditionary Logistic Readiness Squadron logistic specialist, displays an American flag behind his computer monitor at an undisclosed location in Southwest Asia on June 3, 2015. Poleanschi applied to become a United States citizen in late 2013, after joining the AF. (U.S. Air Force photo by Senior Airman Racheal E. Watson/Released) (PAP/EPA)
bDYUavyZ

Zdjęcia atrakcyjnych dziewczyn działają na wojskowych jak lep na muchy. Dlatego to one są wykorzystywane do tworzenia fałszywych kont. Rosyjski wywiad prowadzi dużą operację mającą na celu zebranie prywatnych informacji o amerykańskich żołnierzach - pisze prestiżowy serwis "Politico". Służby Putina chcą w ten sposób zdobyć wiedzę na temat struktury armii USA oraz poziomu jej morale.

Szpiedzy rozumieją, że można zdobyć dużo informacji, śledząc nieformalne ruchy żołnierzy - mówi John Bambenek, z Fidelis Cybersecurity.

Operacja ma na celu także indoktrynowanie żołnierzy Stanów Zjednoczonych. Przekaz ma wzbudzić sympatię do Rosjan, przenosząc propagandę w zupełnie nowy wymiar. Były analityk wojskowy Serena Morning podaje przykład materiału rosyjskiego serwisu "Pravda", który został rozpowszechniony wśród amerykańskich wojskowych. Dotyczył Rosjanina, który zginął w Syrii podczas walk z ISIS.

bDYUavzb

Według serwisu żołnierz wolał zginąć, niż dać się "zhańbić". W momencie, w którym został otoczony przez oddział Państwa Islamskiego, poprosił wsparcie powietrzne o przeprowadzenie nalotu na swoją własną pozycję. "Pravda" napisała że, ostatnie słowa wojskowego miały brzmieć: "chcę umrzeć z dumą w sercu i zabrać tych drani ze sobą". Jeden z amerykańskich żołnierzy tak skomentował udostępnioną treść: "to jest super, świetny sposób, żeby umrzeć".

Wytworzyła się więź między żołnierzami, wszystko przez media społecznościowe - podkreśla Serena Morning.

Rosja już w przeszłości używała internetu do walki z przeciwnikami. Sprawa przypomina namierzanie smartfonów Ukraińców walczących w Donbasie. W 2015 roku hakerzy włamali się do aplikacji, która ułatwiała ustawianie moździerzy. Dali tym samym separatystom możliwość dokładnego lokalizowania stanowisk artyleryjskich wojsk ukraińskich. Trudno nie wspomnieć także o wielkiej awanturze w USA, kiedy na wyniki wyborów prezydenckich mieli wpływać hakerzy Putina.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYUavzh
bDYUavzC
KOMENTARZE
(19)
m
4 lata temu
Ten Ruski naoglądał się Amerykańskich filmów o Wietnamie tam też jest taki urywek co amerykański żołnierz oblężony każe lotnictwu na siebie przypuścić atak albo ten Ruski nachlał się ruskiej wódki i mu trochę mózg przygrzało albo nie chciał wracać do tego syfu jakim jest Rosja.
ok
4 lata temu
Brawo tak trzymać
ewr
4 lata temu
T aw tle ma byc piekna?
bDYUavzD
cdn
4 lata temu
STARY ŻYDOWSKI SPOSÓB OPISANY W PROTOKOŁACH MĘDRCÓW SYJONU
lol
4 lata temu
"pisze prestiżowy serwis "Politico"". a wystarczyłoby tylko to zdanie ;)
cfg
4 lata temu
shnepf volksdoutch 22 listopada 2007 powołano go na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Donalda Tuska[1]. 21 listopada 2008 został odwołany z tej funkcji w związku z jego nominacją (postanowieniem z 20 sierpnia)[6] na stanowisko ambasadora RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory, które objął 2 grudnia tego samego roku. 12 września 2012 mianowany na stanowisko ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych[7], a 24 grudnia 2012 na tożsame stanowisko we Wspólnocie Bahamów[8]. 31 lipca 2016 odwołany z urzędu ambasadora
hej
4 lata temu
aż tak naiwni !!mało to pięknych kobiet w USA
GGG
4 lata temu
"Trudno nie wspomnieć także o wielkiej awanturze w USA, kiedy na wyniki wyborów prezydenckich mieli wpływać hakerzy Putina.".........MIELI CZY WPŁYNĘLI? Co za denny przykład. Nic nikomu nie udowodniono ale wszędzie to korportują. Na szczęście dzielne służby amerykańskie nie używają swoich s.s. do inwigilacji użytkowników internetu. To byłoby wbrew ich wartościom......(sic!)
Putin wariat
4 lata temu
Konta naszych. Sobecka, Szydlo, Pawlowicz. Ruski dmucha nawet koze wiec sie nabierze.
SAMOTNY
4 lata temu
HEJ a ja ... JA CZEKAM !!
gosc
4 lata temu
co planują tez w polityce i gospoadrce...wybaczcie ale kobiety nie sa zbyt dobre w dziedzinach w/w gdyż najzwyczajniej w swiecie większość z nich nie ienteresuja takie"ciezkie"tematy i ich zainteresowania nie pokrywają się w tym względzie z męskimi.a te które sa ineteligentne wcale nie sa zbyt atrakcyjne i nie przyciagaja spojrzeń i zainteresowania plci przeciwnej.cos wiem na ten temat bo sama jestem kobieta.do tego niezbyt atrakcyjna...:D
:D
4 lata temu
( o )( o)
globox
4 lata temu
Ahh, ten Wołodia! ;) Ten gość jest najlepszy! :P
bDYUavzv
kill-bill
4 lata temu
No żołnierzom "podstawiają" "panienki", za to POlitykom... chłopców ;p No nie? Oni tacy "nowocześni".
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić