aktualizacja 

Nowy trop w sprawie Ewy Tylman?

28

Po zaginięciu poznanianki Grupa Specjalna Płetwonurków RP użyła do jej poszukiwań sonarów. Specjalistyczny sprzęt umożliwił stworzenie obrazu dna Warty. Dopiero teraz na przeanalizowanym materiale zauważono obiekt, wyglądający jak ciało człowieka.

Nowy trop w sprawie Ewy Tylman?
(Policja, Policja)

Lider GSP RP nie potrafi jednoznacznie wskazać, czy jest to ciało zaginionej. Analizując sonogram z 3 grudnia, uwagę Macieja Rokusa zwrócił obiekt wyglądający jak zwłoki, który został zarejestrowany niecały kilometr od miejsca, w którym zaginęła poszukiwana poznanianka. Dostrzegł na nim nogi, tułów, fragment barku i cień.

Płetwonurkowie wznowili poszukiwania. Nie znaleźli jednak zwłok, ponieważ nurt musiał przenieść je w dół rzeki. Wcześniej płetwonurkowie nie wyłowili ciała, ponieważ operatorzy sonaru nie dysponowali oprogramowaniem mogącym określić jego wymiary.

Prokuratura uznała, że za zabójstwo Ewy Tylman odpowiedzialny jest Adam Z. To on miał wepchnąć ją do Warty. Mimo usilnych poszukiwań, ciała dziewczyny, zaginionej w nocy 23 listopada 2015 r., jak dotąd nie dało się odnaleźć - czytamy na TVN24.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić