o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

O włos od "największej katastrofy lotniczej w historii"

27
Podziel się

Opublikowano raport w sprawie incydentu na lotnisku w San Francisco. W wypadku w lipcu 2017 r. mogło zginąć nawet tysiąc osób.

O włos od "największej katastrofy lotniczej w historii"
(East News)
bEJkXcCt

"To mógł być najgorszy wypadek w historii". Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu po trwającym rok śledztwie opublikowała raport wyjaśniający przyczyny niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w lipcu 2017 r. na lotnisku w San Francisco - informuje "Daily Mail".

Ponad tysiąc osób było zagrożonych śmiercią lub poważnymi obrażeniami - powiedział w czasie konferencji prasowej Earl Weener, członek zarządu agencji.

Air Canada A320 dostał pozwolenie na lądowanie. Zamiast na pasie startowym, piloci chcieli wylądować na drodze kołowania, na której cztery samoloty czekały w kolejce do startu. Metry dzieliły ich od katastrofy.

bEJkXcCv

Przelecieli nad dwoma. Przed trzecim samolotem pilotom Air Canada A320 udało się w ostatniej chwilii poderwać maszynę, dzięki czemu cudem uniknęli zderzenia. Na szczęście nikomu ze 135 pasażerów i pięciu członków załogi nic się nie stało.

Załoga niedokładnie zapoznała się z instrukcjami przed lotem. Piloci kanadyjskich linii przeoczyli informację o tym, że jeden z pasów startowych na lotnisku w San Francisco został wyłączony z ruchu. Droga kołowania wydała im się w tej sytuacji pasem startowym. Wśród przyczyn pomyłki wymieniono też m.in. zmęczenie pilotów.

Zobacz także: Zobacz także: Tsunami w Europie. Może wywołać je... wulkan
bEJkXcCW
KOMENTARZE
(27)
Ekspert
3 lata temu
Bzdura, każdy Macierewicz Ci powie, że taki samolot powinien przejść przez każdą ścianę. Teoretycznie można tymi samolotami lasy wycinać czy przeprowadzać wyburzenia...
Brzoza
3 lata temu
Antoni wiedział po tygodniu.
Ania
3 lata temu
Totalna katastrofa - to kurduplowe rządy i syf jaki jest w kraju i wstyd na caly swiat
bEJkXcCX
plemię żmijow...
3 lata temu
Znowu ta Canada
Janek
3 lata temu
Zmęczenie pilotów... Wielkie żarty. 90% lotu to autopilot
Mk
3 lata temu
Przewietrz ten swój prawicowy zakuty łeb.
asdsa
3 lata temu
nie ma czegos takiego jak POZWOLENIE na ladowanie. Poza tym warto sprawdzic jak wyglada a320 zanim sie wstawi zdjecie samolotu.
W Radomniu
3 lata temu
jest wolny pas
morał
3 lata temu
- wyciągnąć i zastrzelić
mebloscianka
3 lata temu
piloci ogladali meble kler
Bronisław
3 lata temu
Samoloty mają to do siebie, że unoszą sie do góry i lecą. Czasami się zdarza, że niektóre z nich nie lądują tylko spadają. O innych przypadkach nie słyszałem !
bat-24
3 lata temu
Największa katastrofa była w Polsce.Zaczęło się od smoleńska i trwała przez kilkanaście miesięcy.Co miesiąc,stary kawaler,dawał upust swojej chorobie.
Fred dróżnik ...
3 lata temu
Samoloty na tory!!!!
bEJkXcCP
jo
3 lata temu
a z polaków się śmiali że klaszczą. Wypada powiedzieć przepraszamy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić