Oceny za seks. Profesor oskarżony m.in. o gwałty

Profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego usłyszał w sumie 29 zarzutów. Wśród nich znajdują się o: gwałty, stalking i zmuszania studentek do określonych zachowań. Nieposłuszne uczennice miały być karane brakiem wpisu do indeksu.

Oceny za seks. Profesor oskarżony m.in. o gwałty
(flickr.com, Ben Cumming)

*Prokuratura przesłuchała 300 osób. *Na podstawie zeznań wysnuła poważne oskarżenia pod adresem profesora Piotra Ż. Lista jest długa.

Cztery z nich to gwałty, z czego dwa zbiorowe z udziałem jego znajomego Artura C. Kolejne cztery zarzuty dotyczą usiłowania dokonania gwałtu, a pozostałe dwa stalkingu, czyli nękania telefonami i wiadomościami SMS - wylicza Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu w rozmowie z TVN24.

*Profesor miał szantażować dziewczyny rozesłaniem ich zdjęć w bieliźnie. *Miał je też nakłaniać do chodzenia z nim do teatru lub na drinka oraz oceniać wyniki w nauce na podstawie odbytych spotkań o charakterze seksualnym.

*Piotr Ż. to znany wrocławski profesor. *W przeszłości był radnym miejskim, a ostatnio kierownikiem Zakładu Socjologii Sfery Publicznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i przewodniczącym Komisji Kultury, Nauki i Edukacji w dolnośląskim sejmiku. Opisane zdarzenia miały mieć miejsce w latach 2002-2012, ale dopiero teraz przygotowano akt oskarżenia.

*Profesor nie przyznaje się do winy. *Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić