Wróć na

Odkrył zaginione miasto dzięki Google Earth?

32
Podziel się

O niesamowitym znalezisku doniósł bloger Scott C. Waring, który za pomocą map Google przeczesywał rozległe połacie Zatoki Kalifornijskiej. Internauta wierzy, że trafił na zatopione miasto jednej z kultur prekolumbijskich, zamieszkujących tereny współczesnego Meksyku.

Odkrył zaginione miasto dzięki Google Earth?
(Google Earth, screenshot)
bCOAntKJ

Znalezisko jest imponujących rozmiarów. Ma ponad 120 km długości i zlokalizowane jest 72 km na zachód od meksykańskiego miasta Huatabampo. Bloger dodaje, że jego odkrycie to jedynie hipoteza, jednak kształt dna morskiego we wskazanym przez niego miejscu może sugerować, że teoria ta jest jak najbardziej prawdziwa.

Waring na co dzień publikuje na stronie UFO Sightings Daily. Jego pasją jest odkrywanie tajemnic, jakie kryje współczesny świat oraz poszukiwanie dowodów na istnienie pozaziemskich form życia. W związku z nietypowym hobby bloger sugeruje, że odkryte przez niego miasto - jeśli w ogóle jest tym, za co je uważa - może być też pozostałością po niezidentyfikowanej cywilizacji, która żyła na naszej planecie przed pojawieniem się ludzi.

bCOAntKL

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bCOAntLm
KOMENTARZE
(32)
OvO
4 lata temu
Wygląda jak wielkie lotnisko, albo miejsce po testach jakiejś broni.
Haste
4 lata temu
To również może oznaczać że kiedyś poziom wody był niższy, a w takie rejony zamieszkiwały cywilizacje. Norwedzy szukający ropy pomiędzy Norwedią a Wielką Brytanią, mówią że jest tam wiele zatopionych budowli. a w mediach cisza... Historię kiedyś będzie trzeba napisać od NOWA.
vee
4 lata temu
To są trasy statków które badały głębokość dna morskiego i rąbnęły się o kilka metrów w pomiarach. Ta "tajemnica" zostało już dawno wyjaśniona, odgrzewana afera z przed 7-8 lat
bCOAntLn
megacom
4 lata temu
To nie jedyna ciekawa rzecz widoczna na google maps. Trochę "wyżej" od opisywanego w artykule znajduje się podobne ukształtowanie dna Zatoki Kalifornijskiej. A na Oceanie Spokojnym jest duża ilość zadziwiająco prostych linii - jak amerykańskie autostrady. Zastanawiam się czy ktoś to już analizował?
ja myślę że
4 lata temu
Kosmici / alieny... pochodzą z Ziemi. To poprzednia cywilizacja, która podbiła kosmos... i prawie wymarła. Sami są pewnie zaskoczeni że ludzie tak się rozwinęli.
Najnowsze komentarze (32)
marsjanin
4 lata temu
Ta sama historia co wędrujące kamienie na pustyni. Ludzie mają za bujną wyobraźnię, przez co spowalniają swój rozwój. Kiedyś zobaczyli błyskawicę i stwierdzili że ktoś nad nimi musi być i go rozzłościli. Mało tego, trzeba mu składać ludzi w ofierze, bo jak nie to nazajutrz słońca nie zobaczą.
karakan
4 lata temu
Powiem krótko, KONIECZNIE posłuchajcie na YouTube: Mr. Stonogent - Kuklo Jambo. Trwa zaledwie 2 minuty, a 400 000 ludzi nie może się mylić!!! Ja słucham tego na okrągło, największy HIT POLAKA!!! :-)
hmm
4 lata temu
ale takich rzeczy jest masa! poszukajcie w ksztalcie dna oceanicznego w roznuch miejscach a zaczniecie sie dziwic i byc moze sami dokonacie okrycia polecam dno morskie w poblizu hiszpanii , zachodnie wybrzeze afryki i np kolo zakyntos; jest masa regularnosci i to czesto tak olbrzuymich ze az nie do wiary.... jak pozostalosci g9igantycznych miast a katy proste az bija po oczach...
ja
4 lata temu
Jest to dźwig, który przewrócił się kilkaset tysięcy lat temu i tak zostało... A że duży? No bo ludzie wtedy byli duzi :-)
jack
4 lata temu
Otwarty umysł to podstawa super
niko
4 lata temu
jest wiele takich podwodnych "rysunków" i wcale nie są śladami po cywilizacjach...
reh
4 lata temu
Jak by przybliżyć to może by i jakieś kości ludzkie było widać:)
yy
4 lata temu
podobne do pasów z pustyni w Peru, a więc niedaleko.
bCOAntLf
do o2pl
4 lata temu
zmiencie lokalizacje emotikonów na dole strony bo nie da sie przeczytac wszystkich komentarzy
mój nick
4 lata temu
to łódź podwodna przseszła bvokiem przez szósty wymiar
antyPIS
4 lata temu
wygląda jak kupa
alleluja
4 lata temu
To Bóg stworzył człowieka przed tym nie było nic.
max
4 lata temu
na 100% pozostałości po obcych
p38jlightning
4 lata temu
wyglada jak pas startowy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić