Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Odprawiał mszę dla narodowców. Kościół zakazał mu wystąpień publicznych

46
Podziel się

Zgromadzenie Księży Misjonarzy wydało ostre oświadczenie w sprawie księdza Jacka Międlara, który kojarzony jest ze środowiskami skrajnej prawicy. Duchowny zszokował opinię publiczną kazaniem, które wygłosił w katedrze białostockiej podczas obchodów 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego.

Odprawiał mszę dla narodowców. Kościół zakazał mu wystąpień publicznych
(Forum, Anatol Chomicz)
bETGjQsB

Ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych - poinformował w przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczeniu ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych - dodał ks. Banko.

Decyzja ma związek z sobotnimi obchodami 82. rocznicy powstania ONR. Ksiądz nie tylko wyrażał aprobatę dla obecności w kościele symboli kontrowersyjnej organizacji, ale również mówił o tym, że narodowo-katolicki radykalizm ma być "chemioterapią dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski".

bETGjQsD

Ksiądz podporządkował się zaleceniom Zgromadzenia, którego jest członkiem. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy Kościół ma kłopot z młodym duchownym. Wcześniej Międlar pełnił posługę w parafii pw. św. Anny we Wrocławiu, potem zaś, decyzją przełożonych, został przeniesiony do Zakopanego. Pierwszego dnia po przybycie do Zakopanego ksiądz został przeniesiony ponownie - tym razem do klasztoru zamkniętego, gdzie obowiązywał go całkowity zakaz wypowiedzi publicznych. W obu przypadkach miało to związek ze skargami wiernych na polityczne zaangażowanie duchownego, wyrażane w trakcie mszy.

Decyzja Zgromadzenia może uderzyć w polityczną karierę Międlara. Oprócz rosnącej popularności wśród ruchów faszyzujących, ksiądz zdobył również miejsce w portalu "wdolnymslasku.com". Dostał tam rubrykę zatytułowaną "Narodowiec w sutannie", gdzie "prosto z mostu miał komentować bieżące sprawy naszego kraju, ale nie tylko".

bETGjQte
KOMENTARZE
(46)
moloch
6 lat temu
I trafiła się jedna biała owca wśród czarnego kleru która miała odwagę głośno powiedzieć co się dzieje w Europie i Polsce i za prawdę została ukarana wstyd i hańba.
normalny
6 lat temu
jak tu wierzyć facetom którzy chodzą w kieckach i lubią dzieci
WWW
6 lat temu
kler w Polsce zbudował fortece dla czczenia Szatana i to skutecznie robi a pomaga mu w tym państwo polskie!!! Takiego qrestwa , dewiacji psychiczno-seksulanych nie ma nigdzie jak tam!!! Korupcja, przemoc, pazerność, nieróbstwo, obłuda i fałsz!!! Tylko splunąć by się chciało w tą stronę! KLER w Polsce nie ma NIC WSPÓLNEGO Z BOGIEM.
bETGjQtf
Rav
6 lat temu
Lewactwo może wszędzie bez skrępowania głosić swoje faszystowskie czyli socjalistyczne poglądy bez jakiegokolwiek skrępowania. Czy ktoś wie co powiedział ks Międlar, że dostał zakaz wypowiedzi?
Lolo
6 lat temu
a może zakaz jakichkolwiek wypowiedzi dla każdego?
tak jak zrobi...
6 lat temu
Zdelegalizować ONR. To są antysemici i narodowi faszyści
janek
6 lat temu
już mnie nudzi pisanie kom. bo zawsze je usuwają jeśli są konkretne i logiczne. A komentarze typu: "dobrze mu tak" , czy "anglia to wyspa", "polaki z szabelkami pokrzyczą i pójdą do domu" zawsze zostają sztucznie wypromowane do najwyższej pozycji. Nic nie pozostaje jak tylko zabrać szturmową flagę narodową i wyjść na ulicę, 3 maja obowiązkowo.
człowiek
6 lat temu
W związku z zakneblowaniem przez niektórych duchownych ust osobie która broni Polaków przez miesiąc nie dawajmy na tacę. Będzie to nasz protest wobec bierności KK przeciwko niegodziwościom których się dopuszcza wobec obrońców w tym tego KK .Przekażcie tą informację na inne portale.
NIE PLATFORMI...
6 lat temu
Dlaczego wycinający od razu lewicowo platformiani s...y tak boicie się prawdy o Polsce .POLSKA I BÓG ,RESZTA SIĘ LEWACKA HOŁOTO NIE LICZY.
Maciek z Lubl...
6 lat temu
Nie słyszałem całej treści tego kazania . Trzeba byłoby je zamieścić , żeby uczciwie można było ocenić , czy to normalny głos , ale wyzuty z poprawności politycznej , czy rzeczywista skrajność . Co do etykietki FASZYSTA - popatrzcie na zachód , ile tam wzmianek o POLSKICH OBOZACH ŚMIERCI ... Z taką etykietką trzeba ostrożnie , bo wrogowie Polski nie śpią i gotowi odwracać historię w myśl zasady: WNUK GESTAPOWCA Z WNUKIEM UBOWCA , KRZYCZĄ FASZYSTA NA WNUKA AKOWCA . Zachowajmy spokój , ale bądźmy czujni .
!
6 lat temu
Co za ludzki ściek płynie na o2. Przecież jest to najlepsza decyzja Kościoła od czasu wprowadzenia Bożego Narodzenia. Jakiś chory krzykacz nawołujący do nienawiści wg was jest w porządku?! Leczcie się!
Supergość
6 lat temu
Jak to dobrze ,że jest ONR, PO, PIS , PSL i inne takie poplątane formacje ,że o poplątanych/opętanych kapłanach nie wspomnę - mam o czym pisać w moim pamiętniku dla potomnych w rubyyce: najlepsza na przeczyszczenie lektura do czytania w WC. Niedługo pojawi się w wydaniu dwuwarstwowym , w rulonikach o zapachu nagietka. Polecam
skorpion
6 lat temu
A może by tak zakazać głoszenia poglądów księdzu Sowie, który w programie u Lisa i u innych tego tupu antypolskich programach głosi brednie?
bETGjQsX
sratytaty
6 lat temu
to kolejne przekłamanie kościoła mające wzbudzić litość dla biednego w sutannie- gdyby naprawdę wierzył w to, co mówi to by nie trząsł kiecką ze strachu i pozostał przy swoich wierzeniach, a nie wycofał się na żądanie tych w kieckach, którzy go z tacy utrzymują.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić