REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller09.12.17 (10:26)

Ogień wokół domów milionerów. Słynna dzielnica Bel Air w ogniu

Pożary zagroziły słynnej dzielnicy kalifornijskich bogaczy, do której przeniósł się Will Smith w serialu "Bajer z Bel Air". Strażacy pośpiesznie wywozili dzieła sztuki i należące do milionerów czworonogi.
Justin Sullivan /Getty Images

*W pobliżu otoczonych wysokimi ogrodzeniami posiadłości na przedmieściach Los Angeles pojawiło się jedno z ognisk pożarów pustoszących stan. *Skirball Fire, jak nazywają go strażacy, doprowadził do ewakuacji 700 domów położonych na jednym z najdroższych skrawków ziemi w USA. Ogień zniszczył już winnice koło domu Ruperta Murdocha, Moraga Estate. Zagraża taż wartej 135 mln posiadłości Beyonce i Jaya-Z. O swój dobytek boją się ich sąsiedzi, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Harrison Ford, Jennifer Garner, Heidi Klum, Gwyneth Paltrow i Elon Musk. Lionerl Richie musiał uciekać z rodziną, więc najbliżego show nie będzie - ogłosił na Twitterze.

REKLAMA

Uciekać musiała też aktorka Chelsea Handler i modelka Christine Teigen. Obie są już bezpieczne i proszą, by wszyscy zagrożeni ogniem w Kalifornii uważali na siebie.

Kourtney Kardashian wrzuciła do sieci zdjecia i filmy z lokalnych pożarów. - One są przerażające - napisała na Instagramie.

Instagram.com/kourtneykardash

Gwyneth Paltrow i Lady Gaga modla się za dotkniętych tragedią i proszą o to samo swoich fanów.

Paris Hilton na Twitterze dziękowała strażakom za ratowanie jej piesków. Przy okazji podzieliła się z fanami wideo z pożaru, z którym muszą mierzyć się ratownicy.

Pojawiły się zdjęcia ratowników wynoszących z domów milionerów ich cenne dzieła sztuki.

Wszystkich traktujemy jednakowo. Równie ważne są dla nas wszystkie przedmioty w posiadaniu zagrożonych ogniem. Idziemy tam, gdzie jesteśmy potrzebni - "The Independent" cytuje strażaka Davida Gibsona z Północnej Kalifornii, który specjalnie przyjechał pomagać kolegom z południa stanu.

Niektórzy bogacze zdecydowali się przeczekać pożogę i nie ewakuować. Według detektywa z policji Los Angeles, Kevina Reynoldsa, milionerzy żyjący za wysokimi ogrodzeniami posiadłości w rejonie Moraga jawnie sprzeciwili się nakazom władz miasta.

Nie nadążam za ich tokiem myślenia - żachnął się Reynolds, który w tym rejonie koordynuje akcję ewakuacyjną.

Wielu starszych mieszkańców Bel Air ma silne skojarzenia z dramatycznym pożarem 1961 roku. Olbrzymi ogień zrównał z ziemią wielkie domy gwiazd ówczesnego kina. Straty ponieśli wówczas Zsa Zsa Gabor czy Burt Lancaster. Zdjęcie poniżej pokazuje, co zostało z jego willi.

Hulton Archive/Getty Images

Pożar sprzed pół wieku zniszczył w sumie 500 budynków i wpłynął na zmianę lokalnego prawa budowlanego, wymuszając stosowanie niepalnych komponentów. Tak jest m.in. z gmachem słynnego Getty Museum. W kolekcji placówki znajdują się warte miliony dolarów dzieła sztuki m.in. ze starożytnej Grecji i Rzymu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij