o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Albert Kamiński
|

Ogłosili, jak powstanie milionowe miasto na Marsie

36
Podziel się

Założyciel firmy SpaceX opublikował plan kolonizacji Czerwonej Planety - informuje cbsnews.com. Wszystko dzięki supernowoczesnym rakietom.

Ogłosili, jak powstanie milionowe miasto na Marsie
(iStock.com, juanmrgt)
bDTgrrXF

Plan zasiedlania Marsa to wielopłaszczyznowa koncepcja Nosi ona tytuł "Uczynienie ludzi gatunkiem międzyplanetarnym" i opiera się na rakietach kosmicznych wielokrotnego użytku. Musk nazwał je Międzyplanetarnym Systemem Transportu (ang. ITS). Mają one być napędzane silnikami 3-krotnie mocniejszymi niż używane obecnie w rakietach firmy Space X.

Maszyny będą wynosić statki kosmiczne na orbitę, by 20 minut później lądować na Ziemi. Mają działać jak kosmiczna kolejka górska, tyle że wynosząca ludzi w kosmos. Jedna rakieta będzie mogła odbyć nawet 1000 takich podróży. Będą w stanie przetransportować na orbitę nawet 600 ton. Dla porównania - używane obecnie przez NASA rakiety mogą wynosić maksymalnie 150 ton.

* Z orbity ludzi zabiorą na Marsa statki kosmiczne.* W zamyśle Muska, każdy z nich ma przewieźć 100 lub więcej osób. W ciągu 50 do 100 lat pozwoliłoby to na zasiedlenie Czerwonej Planety liczbą ponad miliona osób.

bDTgrrXH

Plan kolonizacji Marsa ogloszono już wcześniej. Musk przedstawił go na konferencji w Meksyku, w 2016 roku. Od 5 lipca będzie on dostępny dla szerszego grona odbiorców na stronie internetowej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTgrrYi
KOMENTARZE
(36)
Afan
4 lata temu
Nasz Lem był wcześniej dużo lepszy niż Musk !
@@@
4 lata temu
Może wszystkich uchodźców tam wysłać?
osa
4 lata temu
tylko co będą jeść i czym oddychać , może najpierw trzeba klimat i glebę przystosować , posadzić rośliny , zawieść tam tlen i azot, rośliny będą łagodzić i zmieniać skład powietrza, to potem zwierzęta jak już trawa i inne rośliny będą rosły na na końcu ludzi , pomału metodycznie ,a nie na hura , trzeba oswoić tę planetę , dostosować bo trudno będzie siedzieć tam w jakiś namiotach i nie wychodzić na zewnątrz , rośliny skład powietrza zmienią na korzystny to można będzie po kolei wysyłać ale na ląd a nie do namiotów szczelnych , to ze sto lat trzeba intensywnej pracy to może będzie sukces .
bDTgrrYj
gyj
4 lata temu
tuska tam wysłać już teraz
szatan
4 lata temu
NAJPIERW URATOWAC ZIEMIĘ,BO NIE BĘDZIE SKĄD STARTOWAĆ.
Najnowsze komentarze (36)
DSA
4 lata temu
W Afryce, nawet jakby z kontynentu ludzie wpadali do oceany, z braku miejsca to i tak oni dalej by się rozmnażali. Bo Europa zaczęła by im pomagać. To że mało rodzi się ludzi w europie, nie jest problemem, jak będzie bardzo mało ludzi, to z czasem populacja odbije się szybko od dna, a to że ktoś chce aby gospodarka dalej szybko się rozwijała, poświęci wszystko aby rozwój dalej trwał. Wystarczy zab..... tych co się rozmnażają na potęgę,a nie trzeba będzie budować miast na marsie. xD
szatan
4 lata temu
NAJPIERW URATOWAC ZIEMIĘ,BO NIE BĘDZIE SKĄD STARTOWAĆ.
Ptynio
4 lata temu
Chłopak jest beneficjentem wielkiej kosmicznej ściemy, to napędza spiralę marketingową, coby więcej kasy od naiwniaków wyłudzić.
hihi
4 lata temu
mam nadzieję, że w pierwszej kolejności wyśla tam polityków i służby specjalne.....no i Macierewicza oczywiscie
Patriota
4 lata temu
Wszystkich z PO i KOD przesiedlic tam bez mozliwosci powrotu
jodik
4 lata temu
Fantazja jest od tego, aby bawić się na całego.
Piotr
4 lata temu
Zbyt abstrakcyjne jak na początek XXI wieku. Można np. zastanowić się, czy udałoby się założyć milionowe miasto na biegunie południowym albo na szczycie Mount Everestu. To jest bez porównania łatwiejsze od zakładania takiego miasta na Marsie. Z podróżami międzyplanetarnymi trzeba jednak poczekać na jakiś przełom w dziedzinie lotów albo nawet w samej fizyce. Może SI pomoże w ciągu kilkunastu lat.
Konrad
4 lata temu
Ja tam wolę najpierw skolonizować orbitę okołoziemską i Księżyc a potem Mars.
bDTgrrYb
kkk
4 lata temu
no I problem z uchodzcami rozwiazany,na marsa ich wyslac
PN
4 lata temu
A mnie się nadal wydaje, że lepszym punktem wyjścia do zwiedzenia kosmosu byłby Merkury - temperatura tam waha się od kosmicznego mrozu po gorąco przy którym miękną metale; gdy takie różnice występują w skali globalnej, to jest oczywiste, że można znaleźć także strefy półcienia, w których temperatura będzie pośrednia, tym bardziej można spróbować tworzyć czasowe schronienia w pieczarach drążonych pod powierzchnią gruntu. Wiadomo, że w okolicach biegunowych jest tam najprawdopodobniej wodny lód. Jest jeszcze coś, czego nie ma na Marsie, ani na Ziemi - gigantyczne przepływy energii, spowodowane różnicami temperatur. Dzięki nim na Merkurym nigdy nie groziłby nam kryzys energetyczny, z którym musielibyśmy się liczyć w praktycznie każdym innym zakątku naszego układu. Na dłuższą metę człowiek może rozwiązać niemal każdy problem, o ile tylko ma niewyczerpane zasoby wiedzy, motywacji, surowców i energii.
PL
4 lata temu
ta..... Niech on sobie wyleczy ten musk :) to co oni wszystkie w kosmos wylecieli ?
Gospa
4 lata temu
Miała to być ścisła tajemnica,Rydzyk już walizki pakuje
ZEN
4 lata temu
lubię Go, moglibyśmy być kolegami ;]
ismej
4 lata temu
...niedawno pisali, że promieniowanie może być zabójcze dla człowieka...a teraz chcą wysłać milion ...ha...ha...bajki...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić