Okradli śpiącego. Wszystko nagrały kamery

5

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli mężczyznę śpiącego na przystanku tramwajowym. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Aresztowany przez policję
Aresztowany przez policję (PAP, Marcin Bielecki)

Wpadli dzięki świadkowi. Mężczyzna, widząc całe zajście, zawiadomił patrolujących ulicę policjantów. Opowiedział funkcjonariuszom o okradzionym śpiącym mężczyźnie i wskazał jednego z podejrzanych.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 5:40 na przystanku tramwajowym. Na zarejestrowanym filmie widać, jak do śpiącego na ławce mężczyzny podchodzi trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich przeszukuje jego kieszenie i coś mu zabiera. Następnie mężczyźni odchodzą od śpiącego, lecz po kilku minutach wracają i ponownie przeszukują zawartość jego kieszeni.

Policjanci bezzwłocznie wylegitymowali wskazanego mężczyznę. Podczas przeszukania 18-latka okazało się, że ma ukryty w kieszeni skradziony śpiącemu mężczyźnie telefon. Poszkodowany zorientował się, że został okradziony dopiero gdy podeszli do niego policjanci. Kilka godzin później zatrzymano drugiego sprawcę. Teraz za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia. Policjanci ustalają, kim był trzeci z mężczyzn.

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić