Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Okrutny żart internautów. Miejsce zbrodni z główną nagrodą

3
Podziel się:

Popularny portal podróżniczy TripAdvisor ogłosił konkurs na najlepszy hotel na spędzenie wakacji. Jego użytkownicy świadomie oddawali głosy na Riu Imperial Marhaba w Tunezji, gdzie w zeszłym roku zginęło kilkadziesiąt osób.

Okrutny żart internautów. Miejsce zbrodni z główną nagrodą
(East News, KENZO TRIBOUILLARD)

TA szybko zareagował na kłopotliwą sytuację. Po tym jak media wytknęły wpadkę, zarządzający portalem zdecydowali się zdjąć ze strony informację o konkursie. Po zamachach wizytówka obiektu nie został usunięta z bazy danych portalu, mimo że hotel wciąż jest zamknięty. James Kay, rzecznik firmy, powiedział, że głównym wnioskiem, jaki TripAdvisor wyciągnie z tej sytuacji, będzie włączenie ludzi do procesu decyzyjnego. Do tej pory oceny internautów zliczał specjalny algorytm.

Sprawa jest poważna. TripAdvisor to bardzo wpływowy portal, z którego opiniami liczą się miliony turystów na całym świecie. Dla przykładu, według internetowej sondy aż 83 proc. Brytyjczyków sugeruje się ocenami zamieszczonymi na TA, zanim podejmie ostateczną decyzję o wyborze miejsca wypoczynku - podaje "Telegraph".

Riu Imperial Marhaba był miejscem tragicznego zdarzenia. W lipcu 2015 r. uzbrojeni terroryści z tzw. Państwa Islamskiego wtargnęli na teren hotelu, gdzie otworzyli ogień do turystów. Zginęło 38 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
heheh
7 lat temu
To obrazuje jakie opinie oraz oceny hoteli są zamieszcne na tripadvisor.... żenada.
szczęśliwiec
7 lat temu
Dokładnie rok wcześniej w tym samym okresie mieszkałem w hotelu przez płot z tym gdzie ta tragedia była.
hatecrime
7 lat temu
Żart trochę niesmaczny, że miejsce zbrodni nienawiści, zbrodni rasowej na europejskich turystach zostało tak wykorzystane, ale z drugiej strony czy miejsa ubogaceń kulturalnych nie moga być już wybierane w konkursach, co więc np. z Paryżem?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić